Vēstule no Nācaretes (augusts)

Mācītāja uzruna

Dziedi Kungam, visa zeme! Teic ik brīdi Viņa glābšanu! (1L 16:23)

Mēneša lozungs (un daudzi citi līdzīgi Bībeles teksti) saskan ar vismūsdienīgākajiem pētījumiem par cilvēka psihes uzbūvi un darbību. Proti, nav noslēpums, ka cilvēka prātam dabiski patīk kavēties pie dažādiem negatīviem notikumiem vai atmiņām. Pētnieki to saista ar izdzīvošanas interesēm: ja cilvēks palaiž garām kādu pozitīvu iespēju, vienmēr ir cerība, ka tāda radīsies vēlreiz, bet – garām palaists briesmu signāls, un bīstamība var atņemt jebkādu nākotnes iespēju… Tāpēc cilvēka dabiskās domas automātiski riņķo ap negatīvo pagātnes pieredzi, lai to vēlreiz un vēlreiz “pārstrādātu” un nākamajā līdzīgajā situācijā reakcija jau būtu zibenīga. Tieši tā paša iemesla dēļ arī nākotnes scenāriji parasti koncentrējas uz iespējamām problēmām, kādas varētu rasties. Kas tikai viss ar mums nevar notikt! Kādas visādas problēmas – globālas un lokālas – mūs neapdraud! To visu jācenšas paredzēt, iepriekš pārdomāt, sagatavoties…

Cilvēks, dzīvojot šajā ierobežojumu pasaulē, ir spiests koncentrēties uz negatīvo. Rezultāts ir visai likumsakarīgs: mēs pārdzīvojam par to, kas sen jau beidzies, un jau iepriekš nožēlojam to, kas varbūt pat nekad nenotiks. Jo drūmākas ir cilvēka iekšējās noskaņas, jo vairāk viņš koncentrējas uz negatīvo. Drūms cilvēks visu redz drūmās krāsās, un, ja viss ir drūmās krāsās, kā lai cilvēks nekļūst vēl jo drūmāks?

Ir tikai viens ceļš: apzināti spiest savas domas saistīt ar to, kas nav dabiski, bet ir glābjoši. Bībele nav “pozitīvās domāšanas” grāmata, jo aicina nevis vienkārši ignorēt dzīves tumšo pusi, bet tā vietā – pieķerties ticībā Tam, kurš mūs līdz šim mirklim ir atvedis un ļāvis mums piedzīvot šo dienu. Ticība Dievam nav garantija, ka manā dzīvē notiks tikai labas lietas. Šādi domāt nozīmētu ignorēt patiesību. Bet ticība Dievam nozīmē pārliecību, ka Dieva radītā pasaule ir rūpīgi veidota – tā, ka pat vistumšākajai naktij ir sava pozitīva nozīme un iespējas. Ticība nozīmē to, ko Pāvils raksta: tiem, kas mīl Dievu, visas lietas nāk par labu.

Augusta lozungs iet vēl soli tālāk. Tas aicina ne tikai domāt par Dieva klātbūtni, par Viņa sniegto palīdzību un glābšanu. Lozunga vārdi mudina mūs dziedāt Kungam… Daudzos gadījumos kristieši to ir sapratuši burtiski, un ir vērts atsaukties, ja jūtam iekšēju aicinājumu izmantot savus muzikālos talantus Dievam par godu, taču to var saprast arī plašākā nozīmē: piešķirt domām par Dievu emocijas, sasaistīt vārdus ar sajūtām, zināšanas ar sirds pārliecību. Dziesma un mūzika tam var ļoti palīdzēt. Turklāt palīdz arī sadraudzība un sarunas, jebkurš veids, kā mēs esam viens ar otru kopā un palīdzam cits citam nejusties vieniem, nepalikt ieslēgtiem savu negatīvo domu lokos, bet pacelt acis uz Dieva žēlastības plašumiem. Jo arī šeit valda princips: kam ir, tam tiks dots un būs pārpilnība. Cilvēks, kura acis pildās ar sirds paļāvību uz Dieva laipnību, sāk saskatīt aizvien vairāk lietu, par ko būt pateicīgam un priecīgam. Un, lūk, teksts sāk piepildīties: visa zeme slavē Dievu, savu Radītāju!

Lai mums izdodas noskaņoties uz šī Dieva klātbūtnes viļņa, gatavojoties jaunajai sezonai!

Indulis Paičs, virsmācītājs

Dievkalpojumi

Regulārie dievkalpojumi

Ceturtdienās plkst. 18.00
Sestdienās plkst. 18.00 kontemplatīvais dievkalpojums
Svētdienās plkst. 10.00 un 12.00

Dievkalpojumi sociālās aprūpes centros

Svētdien, 3. augustā, plkst. 14.00 dievkalpojums Latvijas Samariešu apvienības sociālās aprūpes centrā “Pārdaugava”.
Svētdien, 17. augustā, plkst. 14.00 dievkalpojums sociālās aprūpes centrā “Atsaucība”.

Atvērtā baznīca

No 1. jūnija līdz 31. augustam Rīgas Lutera baznīca ir atvērta katru dienu no plkst. 12.00 līdz 18.00, kā arī dievkalpojumu laikā.

Iesvētību nodarbības

Otrdien, 2. septembrī, plkst. 19.00 Rīgas Lutera draudzē sākas iesvētību kursa nodarbības. Iesvētības – 4. un 6. decembrī. Nodarbības notiek Draudzes namā, Torņakalna ielā 3/5. Nodarbības vada mācītājs Kaspars Simanovičs.
Plašāka informācija, nodarbību plāns un pietiekšanās: LuteraDraudze.lv

Diakonija

Diakonijas nometne

9. un 10. augustā Rīgas Lutera draudze aicina diakonijā kalpojošos uz nometni “Enerģijas zagļi” Ventspils novada Ances pagasta Rindas draudzes namā un baznīcā. Nometnē tās dalībnieki uzzinās, kur zūd dzīves spēks un kā to atgūt. Diakonijas nometni rīko Rīgas Lutera draudzes Diakonija.

Nometnes pirmās dienas pasākumi notiks Rindas draudzē, kur lekciju, Bībeles stundu un dievkalpojumu vadīs Rīgas Lutera draudzes mācītājs Indulis Paičs. Svētdien nometnes dalībnieki ciemosies Ventspils draudzē – piedalīsies dievkalpojumā, satiksies ar draudzes diakoniem un baudīs skaistās pilsētas skatus un jūru.

Dalības maksa 10 eiro, pieteikšanās termiņš – 5. augusts, pieteikšanās Rīgas Lutera draudzes kancelejā, tālr. 26498853.

Drēbju kamera

Sestdien, 16. augustā, plkst. 10.00 darbu pēc vasaras brīvdienām sāks Rīgas Lutera draudzes Drēbju kamera. Tā darbojas Indriķa ielā 8 (iepretim baznīcai) un ir atvērta sestdienās no plkst. 10.00 līdz 13.00.

Drēbju kamerā var ziedot gan bērnu apģērbu, no kura bērni izauguši, viņu rotaļlietas un skolas piederumus, gan vīriešu un sieviešu apģērbus un apavus, gan virtuves un saimniecības piederumus. Ziedot var lietojamas, tīras un nebojātas lietas. Lai iepriecinātu trūcīgos cilvēkus, kuri Drēbju kamerā saņem ziedoto apģērbu, aicinām ziedošanai paredzēto apģērbu iepriekš izmazgāt, sašūt un, ja nepieciešams, izgludināt.

Plašāka informācija par ziedošanai piemērotām lietām un ziedojumu pieņemšanu pie Anitas Ansones, Drēbju kameras vadītājas, tālr. 22078120.

Ceļā uz skolu

Sestdien, 23. augustā, plkst. 10.00 draudzes Drēbju kamerā akcijas “Ceļā uz skolu” nobeigums.

Rīgas Lutera draudze vasarā rīko akciju “Ceļā uz skolu”, lai sniegtu atbalstu ģimenēm, kurās bērni 1. septembrī sāk bērnudārza vai skolas gaitas. Draudzes mērķis ir palīdzēt aptuveni 100 bērniem sagaidīt jauno mācību gadu bez rūpēm un raizēm. Ziedojumu akcija beigsies 23. augustā Drēbju kamerā, kur akcijai pieteiktie bērni saņems viņiem saziedotos un sagatavotos skolas piederumus.

Ikviens ir aicināts piedalīties šajā labdarības akcijā ar ziedojumiem, tie varētu būt:

  1. Jaunas vai lietotas mantas – rakstāmpiederumi, pildspalvas, zīmuļi, penāļi, lineāli, cirkuļi, burtnīcas, klades, zīmēšanas un akvareļpapīrs (A4 vai A3 formātā), guaša krāsas, krāsu zīmuļi, krītiņi un skolas somas, šķēres, līme.
  2. Dāvanu kartes no izdevniecības “Apgāds Zvaigzne ABC” grāmatu veikaliem vai ieskaitījums draudzes kontā ar norādi “Ceļā uz skolu”.
  3. Citas mīļas vai garšīgas lietas, kas iepriecinātu mazos, sākot mācību gaitas.

Ziedojumus lūdzam nodot draudzes kancelejā Rīgas Lutera draudzes namā. Diakonija visas saziedotās mantas sakomplektē katrai ģimenei individuāli un atbilstoši bērnu vecumam un dzimumam.

Lūdzam pieteikt akcijai bērnus no trūcīgām ģimenēm līdz 21. augustam, norādot bērna vārdu un klasi! Bērni jāpiesaka Diakonijas vadītājai Ievai Ansonei, tālr. 28345443, e-pasts: Ieva.Ansone@LuteraDraudze.lv.

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais lidostas kapelā

Rīgas Lutera draudze nodrošina starptautiskās lidostas “Rīga” kapelas ikdienas darbu. Aicinām draudzes locekļus iesaistīties brīvprātīgajā darbā, lai ikdienā uzturētu kārtībā lidostas kapelu, nogādātu literatūru un draudzei nodotu kapelā atstātos aizlūgumus.
Plašāka informācija un pieteikšanās: LuteraDraudze.lv

Draudzes bibliotēkas vadītājs

Aicinām draudzes locekļus iesaistīties brīvprātīgajā darbā draudzes bibliotēkā. Ir nepieciešams bibliotēkas vadītājs, kura uzdevums būtu organizēt bibliotēkas darbu un vadīt citus brīvprātīgos, kas apkalpo bibliotēkas apmeklētājus.
Plašāka informācija un pieteikšanās: LuteraDraudze.lv

Vasaras dežūras baznīcā

Vēl arī augustā Rīgas Lutera baznīca ir atvērta ik dienu no plkst. 12.00 līdz 18.00. Lai baznīcu varētu turēt atvērtu, šajā laikā ir nepieciešama brīvprātīgo dežurantu palīdzība.
Aicinām ikvienu, kurš vēlētos iesaistīties kalpošanā un vienu dienu pavadīt baznīcā. Pieteikšanās dežūrai – vietnē LuteraDraudze.lv vai pie baznīcas dežuranta.

Zvaniķis baznīcas tornī

Aicinām iesaistīties kalpošanā Rīgas Lutera baznīcā, veicot zvaniķa pienākumus – zvanot baznīcas zvanu pirms un pēc dievkalpojuma. Zvaniķis parasti ir vīrietis ar labu veselību, pienākuma un atbildības sajūtu. Zvanīšanas biežums ir atkarīgs no iespējām veltīt laiku šai kalpošanai – noteiktās nedēļas dienās, reizi nedēļā, reizi mēnesī vai noteiktos datumos.
Plašāka informācija un pieteikšanās: LuteraDraudze.lv

Ceļš uz baznīcu

Aicinām iesaistīties kalpošanā, palīdzot citiem cilvēkiem, kuri paši saviem spēkiem to nespēj, nokļūt baznīcā uz dievkalpojumu.
Rīgas Lutera draudzē ir vairāki desmiti vecu cilvēku, kuri priecātos par palīdzību nokļūt baznīcā uz dievkalpojumu. Ja vēlaties kalpot cilvēkiem un jums ir savs autotransports, aicinām jūs reizi vienā vai divos mēnešos aizvest kādu no šiem cilvēkiem uz dievkalpojumu Rīgas Lutera baznīcā.
Plašāka informācija un pietiekšanās: LuteraDraudze.lv

Draudze

Mācītāju pieņemšana

No 11. līdz 31. augustam mācītājs Kaspars Simanovičs atvaļinājumā.

Draudzes locekļu dati

Lūdzam Rīgas Lutera draudzes interneta vietnē reģistrēt dzīvesvietas adresi, e-pasta adresi un tālruņa numuru, lai atjauninātu datus draudzes datu bāzē:
http://LuteraDraudze.lv/draudzes-dzive/kontakti/draudzes-loceklis/

Ziedojumi

Rīgas Lutera draudze sirsnīgi pateicas ikvienam ziedotājam, kas atbalsta tās ikdienas darbu!

Ziedojumi draudzei
Saņēmējs: Rīgas Lutera evaņģēliski luteriskā draudze
Konts: LV55HABA0551008460337 (Swedbank)
Konts: LV02UNLA0003000701104 (SEB banka)

Ziedojumi draudzes sabiedriskā labuma darbībai
Saņēmējs: Rīgas Lutera evaņģēliski luteriskā draudze
Konts: LV84HABA0551016585796 (Swedbank)
Konts: LV75UNLA0050003186630 (SEB banka)

Draudzes bankas kontā var maksāt regulāros un gadskārtējos ziedojumus, kā arī ziedojumus īpašam mērķim.

Ziedojums draudzes sabiedriskā labuma darbībai ļauj privātpersonām un komercsabiedrībām saņemt nodokļu atlaides, iesniedzot gada ieņēmumu deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestā.

 

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.