“TINTE UN PAPĪRS” – TERAPIJA SENIORIEM

Ko mēs īsti zinām par to, kas ir pansionāts? Kā dzīvo tā iemītnieki? Kā seniori jūtas sociālās aprūpes centrā? Daudziem nav priekšstatu, bet citi apzinās, ka dzīves realitāte ir skarba… Lielākoties, neskatoties uz personāla rūpēm, vecie cilvēki pārdzīvo atstumtību un vientulību. Pansionāta vidē nereti vienkopus virmo nevis gaišās atmiņas, kas noved līdz atziņai – dzīve tomēr ir skaista, bet gan depresīvas un nospiedošas domas, drūmās krāsas no dzīves paletes. Bet tā tam nav jābūt!

Rīgas Lutera draudze pansionāta kalpošanā iesaistās jau 15 gadus: aprunājas ar iemītniekiem, sapucē tos, kopā lasa grāmatas, vienojas dievkalpojumos. Tas ir daudz, bet nekad nav tā, ka nevarētu darīt vēl ko vairāk.

Tabitas_maja_logo_2Apvienojot idejas un labās domas, ir tapis projekts „Tinte un papīrs”, kurā sadarbojas Latvijas Samariešu apvienības sociālās aprūpes centrs “Pārdaugava”, Rīgas Lutera draudzes radošā darbnīca „Visdārgākā pērle” un nodibinājums „Tabitas māja”.  Projekta ietvaros tiks organizētas dzīvesstāstu rakstīšanas un klausīšanās terapijas nodarbības, vēstuļu spēļu terapijas akcijas, kā arī radošās papīrlietu darbnīcas terapija.

Svētdien, 3.aprīlī notika pirmā dzīvesstāstu rakstīšanas un klausīšanās terapijas nodarbība.

Ceturtdienās, 7. un 21.aprīlī, plkst.10:00 pirmās papīrlietu darbnīcas nodarbības.

Nāc, iesaisties un esi daļa no šīs kopības!

Projekts tiek īstenots ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta līdzfinansējumu Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

1_RDIKSD_RGB

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.