Tematiskais vakars „Ceļojums un Ceļš”

Piektdien, 10. maijā, plkst. 19.00 Draudzes centrā iespaidos par noietajiem 1013 km Sv. Jēkaba ceļā jeb Camino de Santiago Spānijā dalīsies Alvis Leinasaris.

Sv. Jēkaba ceļš (Camino de Santiago) ir viens no galvenajiem vēsturiskajiem svētceļojumu ceļiem kristīgajā pasaulē. Tā pirmsākumi meklējami 9. gs., kad, saskaņā ar tradīciju, tika atklāta apustuļa Jēkaba Vecāka (apustuļa Jāņa brāļa) piemirstā kapa vieta Galīsijā, Spānijā un pār to uzbūvēta katedrāle.  Jau 11. gadsimtā svētceļojumi uz Santjago de Kompostelu aptvēra plašu ceļu tīklu visā Eiropā, sniedzoties desmitiem tūkstošu kilometru garumā. Sākot no 20. gs. sešdesmito gadu vidus interese par Sv. Jēkaba ceļu piedzīvojusi jaunu uzplaukumu, pēdējos gados sasniedzot ap 280 000 svētceļnieku gadā no dažādām valstīm un kontinentiem (no Latvijas pāri par 250 ceļinieku gadā) Sv. Jēkaba ceļš ir vecākais Eiropas Padomes Eiropas Kultūras ceļu programmas 1987. gadā apstiprinātais kultūras ceļš Eiropā. 2019. gadā arī Latvijā ir nodibināta Sv. Jēkaba ceļa asociācija un top aptuveni 300 km garš svētceļojuma maršruts cauri Latvijas teritorijai kā starptautiskā Sv. Jēkaba ceļa posms.

Alvis Leinasaris: „Mūsdienās cilvēki šo ceļu veic visdažādākajos veidos un dažādu ideju un motīvu vadīti. Biju izvēlējies Franču ceļu, kura garums līdz Santiago De Compostela ir 800km. Plus vēl gabaliņš līdz Finisteres ragam un gar okeānu sastādīja kopējo ar kājām noieto attālumu 1013km. Svētīgs laiks pārdomām, atziņām, brīnumiem un spēkam! Jau Ceļa laikā radās doma un tāda kā neliela misijas apziņa, ka vēsts par šo brīnumaino Ceļu vai ceļošanu ar kājām kā garīgu pieredzes gūšanas veidu ir jānodod tālāk. Esmu pārliecināts, ka šādi var iedvesmot citus cilvēkus uzdrošināties mainīt savu komforta zonu, iegūt laiku, telpu pārdomām un atziņām, iepazīt dziļāk sevi un citus cilvēkus un vēl piedevām pabūt fantastiskā ceļojumā.”

Camino1

Camino2

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.