Dievkalpojumi klātienē notiks draudzes namā. No 20.februāra līdz Pūpolsvētdienai

Sakarā ar baznīcas gāzes apkures tarifa četrkārtēju pieaugumu, draudzes valde šonedēļ ir lēmusi samazināt apkures temperatūru baznīcā līdz ēkas un ērģeļu saglabāšanas minimālajai pieļaujamajai temperatūrai un, rūpējoties par dievkalpojuma dalībnieku ērtībām un veselību, pārcelt dievkalpojumu norisi uz draudzes namu, kur tiek nodrošināta komfortabla iekštelpu temperatūra. Laulību, kristību, iesvētes un izvadīšanas ceremonijas notiks baznīcā vai draudzes namā atkarībā no pieteicēju vēlmes.

No 2022.gada 1.janvāra starp Rīgas Lutera draudzi un gāzes apkures pakalpojuma sniedzēju SIA “Enefit”, stājās spēkā jauni līgumsaistību noteikumi, kas paredz, ka gāzes apkures cena tiek aprēķināta saskaņā ar gāzes biržas cenu, kas janvārī, salīdzinot ar 2021.gada vidējo cenu, ir sasniegusi četrkārtēju pieaugumu. Janvāra rēķins par apkuri baznīcā ir 7300 eur.  Milzīgais cenu pieaugums šobrīd skar daudzus gāzes apkures lietotājus un jau vairākas Latvijas baznīcas ir publiski paziņojušas par apkures samazināšanu baznīcu ēkās.

Ņemot vērā augstāk minētos apstākļus un to, ka Rīgas Lutera draudzes budžets ir sastādīts atbilstoši krīzes apstākļiem jau kopš Covid-19 pandēmijas sākuma, kas apturēja un joprojām ierobežo cilvēku un ziedojumu plūsmu uz baznīcu, ticis pieņemts lēmums par apkures minimalizēšanu baznīcā un regulāro svētdienas dievkalpojumu norises pārcelšanu uz draudzes namu līdz 2022.gada 3.aprīlim – Pūpolsvētdienai. Šāda lēmuma mērķis ir samazināt prognozētās apkures izmaksas no draudzes budžeta par 6000 eur.

Aicinām ikvienu draudzes locekli būt saprotošiem un uz radušos situāciju skatīties kā uz iespēju palikt kopā  – joprojām siltumā! Draudzes nama lielā zāle ar individuālām sēdvietām būs iekārtota atbilstoši dievkalpojuma norises vajadzībām, tā būs silta un caur plašajiem logiem – gaismas pielieta! Aicinām piepildīt draudzes nama telpu ar sirds un mīlestības gaismu, paliekot kopā – šo svētdien un katru svētdienu līdz Pūpolsvētdienai plkst.11.00 draudzes namā!

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.