ŠONEDĒĻ TORŅAKALNĀ UZZIEDĒS EŅĢEĻU KOKS

Svētdien, Vasarsvētkos, 15. maijā, plkst. 12.00 Rīgas Lutera draudzē svinēsim Vasarsvētku Citādo dievkalpojumu “Uzzied eņģeļu koks Torņakalnā”, kura labdarības mērķis šogad ir ziedojumu vākšana Bērnu paliatīvās aprūpes biedrībai, kas vēlas izveidot 5 mobilās brigādes darbam Latvijas reģionos.

Print

Valsts apmaksā tikai ārstniecību, bet paliatīvā aprūpe nav iedomājama bez garīga, psiholoģiska un sociāla atbalsta. Rīgā sociālā darbinieka un kapelāna darbu finansē pašvaldība, bet tas neietver administratīvo izdevumu segšanu. Reģionos pieejamas tikai konsultācijas pa tālruni, bet mājas vizītes – vien ārkārtas gadījumos. Palīdzība atkarīga no ziedojumiem.

Pavisam biedrības paspārnē ir 178 neizārstējami slimi bērni un viņu ģimenes. Kļūdaini uzskatīt paliatīvo aprūpi par pirmsnāves atbalstu – atšķirībā no pieaugušajiem, bērniem tā var būt nepieciešama gadiem ilgi. Lai gan radikālas ārstēšana siespējas izsmeltas un būtiska veselības uzlabošanās nav paredzama, nereti bērni iemācās sadzīvot ar slimību tik labi, ka komandas (ārsta, mājas, kapelāna, sociālā darbinieka, psihoterapeita un psihologa) palīdzība vairs nav vajadzīga.

Mēs vēlamies atbalstīt piecu mobilo brigāžu izveidi, lai paliatīvā aprūpe būtu pieejama ģimenēm visā Latvijā. Jūs varat atbalstīt šo ieceri ar ziedojumu par mūsu draugu mūziķu sarūpēto koncertu, kā arī piedaloties neparastu un retu stādu, gardu kūku, keramiķu veidotu podu un Māra Subača zīmējumu izsolē un citās aktivitātēs baznīcas dārzā pēc Vasarsvētku Citādā dievkalpojuma.

Ziedot iespējams arī biedrības mājaslapā Palliative.lv vai ar pārskatījumu:

AS “Swedbank”

LV89HABA0551031987269

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība, reģ. nr. 4000803

Palliativus, palliare – no latīņu val.: apsegt. 

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.