Septiņas nedēļas bez sevis nicināšanas

Trešdien, 18. februārī, plkst. 18.00 Draudzes namā norisināsies īpašs Pelnu dienas dievkalpojums.

Pelnu diena iezīmē Kristus Ciešanu laika sākumu, kas turpināsies septiņas nedēļas līdz pat Lieldienu naktij. Šajā dienā īpašu simboliku spēlē pelni – nepastāvības, mūsu virspusējības, cilvēciskās ierobežotības zīme. Mūsu uzskati par to, kas mēs esam, ir tikai mūsu šķietamais Es, mūsu Ego. Pie Lielās Piektdienas noved cilvēka Ego tieksme izdzīvot un par kaut ko kļūt, citus atstumjot, piesitot krustā, iznīcinot, apsūdzot, izsmejot. Lieldienas saka: „Šai stratēģijai nav nākotnes. Tā ir kā pelni, ko reiz aizpūtīs Svētā Gara vējš.” Pelnu diena ir šo pārdomu sākums. Sākas “septiņas nedēļas bez…”.

Šogad bez sevis nicināšanas, “nolikšanas”, “aplikšanas”, kas ir šī gada gavēņa laika aicinājums daudzās Eiropas baznīcās. Citiem vārdiem sakot, šajās turpmākajās 7 nedēļās teiksim sev un viens otram vairāk komplimentu, uzslavu, pateicību. Biežāk kā parasti un daudz vairāk kā ierasts teiksim (un jo īpaši sev!): „Tu esi skaists, Tu esi vērtīgs, Tu esi labs.” Redzēsim sevī un otrā Kristu. Skaisto, patieso un labo. Tā mūsos pašos augs skaistais, patiesais un labais!

Lai tam kalpo Pelnu diena un 7 nedēļas līdz pat Lieldienām!

Mācītājs Linards Rozentāls

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.