Turpinās pieteikšanās semināram “Dievs 9.0”

2016. gada 27. un 28. maijā Rīgas Lutera draudzes namā notiks seminārs “Dievs 9.0”. Seminārs un radošās darbnīcas, ko vadīs mums jau pazīstamā Andrēasa Eberta kolēģis un draugs Tīlmanis Hāberers – mācītājs, teologs, grāmatu autors un tulkotājs, šobrīd krīžu un dzīves padomdošanas centra vadītājs Minhenē – dos iespēju iejusties, iemiesoties, iekāpt dažādās realitātes uztveres kurpēs un sajust, kā tas ir – skatīties, dzirdēt, just cilvēku, pasauli, sabiedrību, Dievu, ticību no citiem skatpunktiem.

Saprast, pieņemt, mīlēt atšķirīgo

Mēs esam dažādi un bieži vien – cits citam nesaprotami. Skatāmies uz ko vienu, bet redzam atšķirīgi. Dzirdam vienu un to pašu, bet saklausām katrs savādāk. Vienu un to pašu notikumu izjūtam dažādi. Mēs nesaprotam citus, citi nesaprot mūs. Bieži tā arī dzīvojam – katrs savā kastītē. Dažādos priekšstatos par cilvēkiem, pasauli, sabiedrību, arī Dievu un ticību. Taču draudze un baznīca aicina mūs nākt ārā laukā no savām kastītēm un satikties un un pāri visam – mīlēt citam citu tādus, kādi esam. Skatīties tā, kā redz mans dzīvesdraugs, kaimiņš, darba kolēģis vai kāds citai tautībai, ticībai, reliģijai piederošs cilvēks.

Tas ir vēl viens veids, kā mācīties mīlēt, saprast, pieņemt un sadzīvot vienā pasaulē – tik dažādā un skaistā kā brīnumainām puķēm pilna vasaras pļava. Divas dienas, kas aicina mums būt kā bitēm pasaules pļavā, – pasmaržot, sajust, sagaršot dažādas puķes un to, kas tajās iekšā, –  aizraujošs un pārsteigumiem bagāts ceļojums!

Seminārs nomierinās un izaicinās reizē. Tas atsegs katra cilvēka un visas cilvēces garīgās attīstības procesu, izveidos garīgās attīstības karti, kurā katrs varēs atrast savu pašreizējo atrašanās vietu un apjaust, kādi plašumi  vēl ir priekšā. Tas palīdzēs saprast, izskaidrot, interpretēt, bet pāri visam – akceptēt realitāti un apzināties, ka mūsu priekšstati par cilvēku, sabiedrību, Dievu un Jēzu, kā arī ticības veids, kuru pieredzam kā savu, un baznīca, kāda tā ir mūsu laikmetā, ir tikai viens posms un attīstības pakāpe ceļā, kas sācies ilgi pirms mums un kura mērķi tikai nojaušam. Tā būs iespēja drošsirdīgi un godīgi ieskatīties savā un sava laikmeta garīguma uztverē, ieraudzīt tā robežas, problēmas, strupceļus, un zinātkāri un atvērti skatīties tajā, ko vēl nepazīstam, nesaprotam, pret ko esam piesardzīgi vai baidāmies. Iziet no savas zemes un doties uz pasauli, kura vēl tikai atklāsies.

Pieteikšanās

Tā kā dalībnieku skaits seminārā ir ierobežots, iepriekšēja pieteikšanās obligāta! Lūdzu, aizpildiet elektronisko formu!

Semināra programma un dalības noteikumi

Norises laiks

Piektdien, 27. maijā, 16.00 – 20.00

Sestdien, 28. maijā, 10.00 – 17.30

Seminārs notiks vāciski ar tulkojumu latviešu valodā, tajā būs lekcijas, darbnīcas un diskusijas. Informācija par detalizētu semināra programmu sekos!

Ēdināšana: abās semināra dienās tiks nodrošinātas kafijas pauzes, 28. maijā arī pusdienas.

Dalības maksa: ziedojums 60 EUR semināra dienā.

Par semināra vadītāju

Tilmann-Haberer_0Tīlmanis Hāberers ir dzimis 1955. gadā, pēc 18 kalpošanas gadiem draudzes mācītāja amatā pēc paša vēlēšanas atvaļinājies, septiņus gadus strādājis kā žurnālists, tulkotājs un autors, kā arī savā dvēseļkopēja privātpraksē. Kopš 2006. gada februāra ir viens no vadītājiem krīžu un dzīves padomdošanas centrā “Minhenes sala zem Marijas laukuma” (“Münchner Insel unter dem Marienplatz”). 2010. gadā kopā ar Marionu un Tiki Kistenmaheriem izdeva grāmatu “Dievs 9.0 – Kāda būs mūsu sabiedrības garīgā izaugsme”. Šīs grāmatas latviskais tulkojums drīz iznāks apgādā “Zvaigzne ABC” Linarda Rozentāla tulkojumā, un arī tās līdzautori vadīs semināru.

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.