Palīdzēsim bērniem valsts aprūpes iestādēs

Ir bezgala svarīgi, lai katram bērnam ir cilvēks, kam viņš ir vajadzīgs.”

Taču, vai ir?

Tik daudziem bērniem mūsu valstī šobrīd joprojām nav neviena šāda cilvēka. Zīdainīši guļ vieni savās gultās, un pie viņiem neviens nepienāk. Bērni no visas sirds gaida un cer, bet neviens viņus neapciemo. Viņi ir neredzami, noslēpti no mūsu acīm, sistēmā nobēdzināti. Viņi uzaug vientulībā, vieni bez aizstāvja, drauga. Bez mīļām rokām, kuras pieglauž sev klāt. Tik daudzu bērnu vienīgais sapnis ir, lai viņiem būtu kāds. Kāds kurš aprunājas, sadzird. Lai viņiem būtu ģimene. Bet nav neviena. Un tas nepielūdzami un neatgriezeniski mazo cilvēku salauž.

Kāpēc vēl arvien tik daudz bērnu ir ievietoti aprūpes iestādēs? Kā mēs visi varam palīdzēt bērniem uzaugt ģimenē? Ar kādiem jautājumiem, grūtībām, izaicinājumiem saskaras cilvēki, kuri grib spert soļus, lai palīdzētu? Kā jūtas audžuvecāki, kuri uzņēmuši audžubērnu savā ģimenē? Kā vēl varam palīdzēt, ja neesam šobrīd gatavi uzņemt bērnu savā ģimenē?

Par šiem un citiem jautājumiem runāsim Lutera draudzes rīkotajā diskusijā 14. janvārī.

Taču nozīme ir katrai dienai bērna dzīvē, tāpēc sirsnīgi aicinām atsaukties ikvienu, kurš(-a) gribētu palīdzēt bērniem valsts aprūpes centrā “Rīga” un citās bērnu aprūpes iestādēs. Šobrīd Labklājības ministrija steidzami meklē risinājumus, lai dotu iespēju brīvprātīgajiem iesaistīties bērnu aprūpē. Ir uzsākta arī iniciatīva to cilvēku apzināšanai, kuri būtu gatavi ziedot nedaudz sava laika un doties kā brīvprātīgie palīgi uz bērnu namiem. Tā var būt jebkāda veida palīdzība un darbošanās – zīdaiņu pabarošana rokās, samīļošana, komunikācija un darbošanās ar viņiem, bērnu izvešana ārā pastaigā, mūzikas, mākslas nodarbības novadīšana.

Laikā, kamēr atbildīgās iestādes risina sarežģīto situāciju bērnunamos, bērniem ir nepieciešams mūsu atbalsts jau tūlīt.
Ja arī Tu gribētu ziedot laiku un palīdzēt bērniem bērnu namos, lūdzam rakstīt uz e-pasta adresi: palidzesimberniem@gmail.com vai zvanīt Leldei: (+371) 26399737.

***

Daži fakti (žurnāls “IR”)

  • Mazajā Kandavas novadā, kur dzīvo 8600 cilvēku, ir gandrīz tikpat daudz audžuģimeņu, cik visā Rīgā ar 700 tūkstošiem iedzīvotāju
  • Pērn no 6957 bērniem, kuri palikuši bez vecāku aprūpes, 4509 nonāca pie aizbildņiem, 1232 – audžuģimenēs, bet 1216 bērnunamos
  • Šobrīd Latvijas bērnunamos ir 356 bērni, kas jaunāki par trim gadiem. Aptuveni 100 no tiem nav sasnieguši gada vecumu
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.