Paldies no pansionāta “Atsaucība” iemītniekiem!

2018. gada Adventa tirdziņā mēs visi kopā vācām ziedojumus cilvēku ar garīgiem traucējumiem atbalstam. Paldies par saziedotajiem līdzekļiem!
Pateicoties šim atbalstam, pansionāta „Atsaucība” iemītnieki varēja doties vienas dienas ekskursijā uz Jelgavas apkaimi. Jaunieši aplūkoja Baltijā lielāko smilšu skulptūru parku Pasta salā, kas tapis 13. starptaustiskā Smilšu skulptūru festivāla „Summer signs 2019” ietvaros.
Pēc gūtajiem iespaidiem parkā ceļotāji atstāja pilsētu un devās uz Mini Zoo „Lauku sēta” Cenas pagastā. Gida pavadībā pansionāta iemītnieki uzzināja daudz jauna un interesanta ne tikai par tik ierastajiem Latvijas lauku sētas dzīvniekiem kā kazas, aitas un rukši, bet arī eksotiskajiem alpakiem, lamām un miniatūrzirgiem! Emocijas un pastaiga lauku vidē rosināja veselīgu apetīti, tādēļ vēl pirms braukšanas mājup tika sarīkots bagātīgs pikniks!
Apliecinājums tam, ka pasākums bija izdevies, ir kāda pansionāta iemītnieka jautājums izkāpjot no autobusa: „Kad mēs atkal brauksim ekskursijā?”… un atbilde – drīz, jau rudenī!

Tā varējām lasīt Vēstulē no Nācaretes augusta izdevumā. Ir gājis laiks un nākuši klāt jauni notikumi, par kuriem būtu vērts pastāstīt!

Septembrī, lai bagātinātu pansionāta iemītnieku brīvā laika pavadīšanas aktivitātes, no Adventa tirdziņā ziedotajiem līdzekļiem tika iegādātas grāmatas, krāsas, papīri, burtu un ciparu grāmatas, burtu un ciparu komplekti, dažādas galda spēles ar kopējo vērtību 160 EUR.
Baudot zelta rudeni, pansionāta iemītnieki devās piedzīvojuma braucienā uz Filmu parku „Cinevilla”. Pēc filmu laukumā piedzīvotā neatņemama ekskursijas sastāvdaļa, protams, ir pikniks kādā skaistā, ainaviskā vietā! Ekskursijas dalībnieki vakara pusē emocionāli uzlādēti, noguruši un laimīgi posās mājup!
Draudzes Diakonija, sadarbībā ar SAC „Atsaucība” sociālajiem darbiniekiem, ir uzsākusi ko nebijušu, proti – oktobrī tika veikts pansionāta iemītnieku emocionālā stāvokļa novērtējums. Šo sarunu rezultātā izveidojās 10 cilvēku grupa, kas iesaistīties deju terapijas 12 nodarbību ciklā. Šo terapiju ir iespējams īstenot pateicoties jaunai un entuziasma pilnai deju terapeitei Ingai Liepiņai, kura ir izstrādājusi speciālu terapijas programmu tieši šiem pacientiem. Jau šobrīd, kad aizvadītas četras nodarbības, ir jaušami pirmie rezultāti pacientu spējā noturēt uzmanību un koncentrēties uz konkrētiem izpildāmajiem uzdevumiem. Nodarbību pilnvērtīgai norisei ir iegādāts sporta inventārs – dažāda lieluma un faktūras bumbas, masāžas bumbiņas, vingrošanas lentas, riņķi, peldbaseina porolona nūjas, vingrošanas paklājiņi un lakati. Kopējā iegādātā inventāra vērtība ir 500 EUR.
Paldies katram ziedotājam par viņa atbalstu, jo bez tā nebūtu iespējams īstenot neko no iepriekš minētā…

Sirsnībā
Diakonijas vadītāja
Zane Heince

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.