LŪGŠANA, KAS PĀRVEIDO

Grāmata ir izaicinājums institucionalizētajai kristietībai, kas nereti nespēj atklāt draudzes locekļiem, kā lūgšana spēj mainīt ne vien viņu pašu, bet arī apkārtējo cilvēku dzīvi. Autors piedāvā dažādas ikdienišķas pieejas, kā ne vien pilnveidot savu apziņu, bet arī palīdzēt pasaulei.

Lugshanas-speks_vaks-kor

Ričards Rors raksta: “Ikviena dižena garīgā mācība mudina atteikties no tā, ko mums nevajag un kas mēs neesam. Un tikai tad, kad būsim kļuvuši gana niecīgi, gana kaili un nabadzīgi, atklāsim, ka ironiskā kārtā mūsu patiesā būtība slēpjas vietā, kas ir pietiekami plaša un kurā ir viss mums vajadzīgais. Šajā vietā mums nekas nevienam nav jāpierāda un nekas nav jāaizsargā. Šo vietu sauc par brīvību, Dieva bērnu brīvību. Un šādi ļaudis spēj pieņemt visus citus. Viņi nejūt vajadzību kādu vai kaut ko noliegt.”

Par grāmatu runā arī mācītājs Juris Rubenis: “Franciskānis Ričards Rors ir viens no mūsdienu izcilākajiem garīgajiem skolotājiem. Viņš ir pravietisks cilvēks, meistars, kurš runā un raksta, pamatojoties uz dziļu garīgu pieredzi. No katras viņa rakstītās rindas mirdz autentiskums. Šo grāmatu R. Rors izveidojis no savām aizraujošajām lekcijām, kuras 2005. gadā viņš lasīja Pasaules kristīgās meditācijas kopienas gadskārtējā sanāksmē. Te ir fantastiski dziļas, patiesas un negaidītas atbildes uz daudzu mūsdienu cilvēku jautājumiem: ko nozīmē būt cilvēkam? Kas īsti ir garīgums? Ko nozīmē lūgšana? Ko nozīmē pārveide? Kāpēc mums jācieš? Te ir arī iezīmēti svarīgi uzdevumi baznīcai, garīdzniekiem, kristiešiem. Protams, daudzas lietas mums var nepatikt… Bet kurš no mums sacīs, ka tēvam Ričardam nav pilnīga taisnība?”

Daudzu tautu lasītāji izmanto Ričarda Rora eneagrammu un garīgo pilnveidi, lai neapmaldītos laicīgās dzīves labirintos. Latviski izdotas arī citas viņa grāmatas.

 

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.