Lekcija. “Kā palīdzēt citiem un neizdegt pašam.” TIEŠSAISTĒ

Rīgas Lutera draudzes komanda sadarbībā ar “Centrs Cilvēka Izaugsmei ” aicina visus draudzes brīvprātīgos piedalīties tiešsaistes lekcijā!
15.februārī, 18:00, Lekcija. “Kā palīdzēt citiem un neizdegt pašam.” TIEŠSAISTĒ | Zoom
Lekciju vada Marija Ābeltiņa – klīniskā psiholoģe un pārraudze, Kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas speciāliste un supervizore.
Lekcija paredzēta ikvienam, kam palīdzēšana citiem ir aktuāls aicinājums vai jau kļuvusi par neatņemamu dzīves daļu, pārvēršoties profesijā vai brīvprātīgajā darbā.Lutera draudzes brīvprātīgajiem lekcija ir bezmaksas. Visiem pārējiem interesentiem dalība par ziedojumu:
Saņēmējs: Rīgas Lutera evaņģēliski luteriskā draudze
Reģ. nr.: 90000066302
Swedbank: LV55HABA0551008460337
SEB banku: LV02UNLA0003000701104
www.paypal.me/luteradraudze

Iepriekšēja reģistrēšanās: https://forms.gle/KgRQoE1Jz3GhB8x6A.
Papildus informācija: https://saite.lv/c1yD5
Pieslēgšanās Zoom: https://zoom.us/j/8510447450 (parole: 281988)

Nodarbība ir domāta ikvienam, kam palīdzība ir kļuvusi par neatņemamu dzīves daļu, pārvēršoties profesijā vai brīvprātīgajā darbā. Nereti tieši “palīdzošie cilvēki” ir tie, kas saskarās ar profesionālās izdegšanas fenomenu uz savas ādas – izjūt emocionālo izsīkumu, miega traucējumus, jūtas neefektīvi un aizkaitināti par to, kas vēl nesen sniedza dzīvē vislielāko gandarījumu. Profesionālās izdegšanas sekas var būt ļoti postošas paša cilvēka psihiskai veselībai, kā arī neļaut viņam pilnvērtīgi darīt savu sirds lietu. Nereti cilvēki var arī pamest sev svarīgo aicinājumu, ja laicīgi neiemācās rūpēties par sevi.
Nodarbības laikā aplūkosim šādas TĒMAS:
• Palīdzība kā darbs: psiholoģiskās iespējas un izaicinājumi.
• Kas var notiek ar tiem, kas rūpējas par citiem, nerūpējoties par sevi? Izdegšanas būtība un pazīmes.
• Kas sekmē izdegšanu, palīdzot citiem? Sekundārā traumatizācija un līdzjūtības noguruma fenomeni, līdzatkarīgo attiecību slazds.
• Kas pasargā no izdegšanas? Netiešas pēctraumas izaugsmes iespējas un rūpes par sevi.
• Praktiskie paņēmieni kā par sevi parūpēties, lai neizdegtu. Kas var stāvēt ceļā rūpēm par sevi un kā pārvarēt šos šķēršļus?
Nodarbības laikā gūtās atziņas palīdzēs dalībniekiem ilgtermiņā kvalitatīvāk sniegt palīdzību tiem, kam tā nepieciešama un apzināties robežas, pēc kurām palīdzība pārvēršas kaitējumā, kā arī dos iespēju ieskatīties savā pašsajūtā un ieradumos, kas mazina vai sekmē līdzsvaru starp došanu un ņemšanu.
Nodarbība var uzlabot apzinātības līmeni par palīdzības sniegšanas daudzpusīgumu. Turklāt pielietojot dzīvē izmēģinātos izdegšanas profilakses praktiskos paņēmienus, ieguvēji būs gan tie, kas sniedz palīdzību, gan tie, kas to saņem. Un mēs varam cerēt uz dzīves kvalitātes abpusējo uzlabošanos.

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.