Kaspara Zemīša pirmatskaņojums draudzes kora koncertā!

Rīgas Lutera draudzes kora 5 gadu jubilejas koncertā skanēs mūziķa Kaspara Zemīša pirmatskaņojums.

Svētdien, 26. janvārī, pulksten 12.30 Rīgas Lutera baznīcā pēc dievkalpojuma notiks Rīgas Lutera draudzes kora 5 gadu jubilejas koncerts, kurā līdzās labi pazīstamiem pasaules un latviešu garīgās mūzikas darbiem paredzēts arī mūziķa Kaspara Zemīša darba pirmatskaņojums “Tev par pilsoni, pasaule, nederu” ar dzejnieces Māras Zālītes vārdiem.

“Esam gandarīti, ka pirms pieciem gadiem Rīgas Lutera draudzē izveidotais koris spējis tik strauji augt, ar neatlaidīgu darbu uzlabot muzikālo sniegumu, ieņemot noteiktu lomu Latvijas kormūzikas dzīvē. Esam viens no retajiem Latvijas baznīcu koriem, kas izpilda ne tikai garīgo, bet arī laicīgo mūziku, piedalījāmies iepriekšējos un noteikti būsim arī nākamo Dziesmu svētki dalībnieki. Priecē, ka mūsu darbu īpaši novērtē draudzē, protams, ka tieši Torņakalna baznīcā mūsu uzstāšanās vienmēr ir īpašākās! Kopīgiem koristu un draudzes spēkiem esam izveidojuši arī kora tērpus, nošu mapes. Muzikālo ieceru tālākajam darbam ir daudz, pēc jubilejas turpināsim tās īstenot!,” teic Rīgas Lutera draudzes jauktā kora diriģents Matīss Tučs.

Koncertā gaidāmo patriotisko pirmatskaņojumu “Tev par pilsoni, pasaule, nederu” mūziķis Kaspars Zemītis velta Rīgas Lutera draudzes korim, korim 5 gadu jubilejā vēlot: “Profesionālu izaugsmi, plašu koncertdarbību, aktīvu un regulāru dziedāšanu dievkalpojumos!” Tieši Kaspara Zemīša iniciatīva bija izveidot Rīgas Lutera draudzes kori, un koristu vidū viņš tiek dēvēts par RLDK krusttēvu.

Rīgas Lutera draudzes kora 5 gadu jubilejas koncertu diriģēs Matīss Tučs, Linda Naudiņa, Aleksandra Špicberga. Programmā skanēs komponistu K.Nysted, A.Part, B.Chilcott, L.Naudiņas, R.Kaupera, R.Dubras, M.Tuča, J.Kalniņa, R.Grantovska, J.Cimzes, K. Zemīša (pirmatskaņojums) skaņdarbi.

Ieeja koncertā bez maksas. Pasākuma laikā tiek filmēts un fotografēts.

Atjaunotā Rīgas Lutera draudzes jauktā kora pirmais mēģinājums notika 2015. gada 10. novembrī, pakāpeniski izveidojot un nostiprinot četras balsu grupas – aktīvi darbojas aptuveni 40 koristi – lielākā daļa ir draudzes locekļi. Rīgas Lutera draudzes koris izpilda garīgo un laicīgo mūziku, ir izveidojis arī veiksmīgu radošo sadarbību ar vairākiem Latvijas koru kolektīviem. Bijis viens no Latvijas koru mūzikas lielākā pasākuma – Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku dalībnieks. 2019. gadā dibināta Rīgas Lutera draudzes kora biedrība. RLDK mērķis ir veicināt
draudzes muzikālās dzīves nepārtrauktību un attīstīt dziedāšanu kā neatņemamu garīgu praksi 21. gadsimta indivīda un sabiedrības izaugsmei kvalitatīvā kormūzikas izpildījumā.

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.