Fonda “Nāc līdzās!” izstāde Draudzes centrā

No 27. aprīļa Draudzes centrā skatāma Fonda Nāc līdzās! veidotā fotogrāfiju izstāde “Es ieraudzīju…”, kurā redzamas 10 jauniešu ar īpašām vajadzībām radītās fotogrāfijas.

Autoru pulkā ir gan jaunieši, kuri jau piedalījušies pirmajās divās fonda fotoizstādēs, gan jaunpienācēji. Pirmo reizi izstādē savus darbus rādīs Annija Vītuma no Mālpils un Rīgas 5. speciālās internātpamatskolas audzēkņi. Bet Diāna Ponaskova, Kristiāna Rubīna, Laima Mūrniece un Dāvis Andersons ir piedalījušies jau pirmajās divās fotoizstādēs, tādēļ varam teikt, ka viņiem jau ir zināma pieredze fotokadru ķeršanā.

Fotogrāfijās varam ieraudzīt visdažādākos mirkļus, kuri “ieskrējuši acīs”. Katrs no tiem nes līdzi kādu noteikta brīža īpašo sajūtu, asociācijas. Svešiniekam sakrautie malkas klucīši būs vien koku grēda, taču Kristiānai tajā slēpjas tik daudz emociju, jo tā ir viņas vecmāmiņas nozāģētā liepa. Kādam Roberta priedīte neko neizteiks, bet tikai viņš un Anna zina, kā priedīte atceļojusi no Zemgales Nāc līdzās! meža stādīšanas talkas, ka Roberts šo priedīti pats stādījis, un tās ir viņa Mājas. Mēs varam tikai minēt, kāpēc Dāvis tulpes nosaucis par apburtajiem ziediem… Laima Mūrniece savu sabrukuma robežu gājusi meklēt vecajā Murjāņu kamaniņu trasē, kura šodien stāv pamesta un tiešām pussabrukusi. Aiz katras no šīm fotogrāfijām ir kāds stāsts, un varbūt tas var arī vērotājam neatklāties līdzīgi kā autoram, bet stāstīt ko citu. Arī tas būs stāsts.

Jauniešiem zināšanas un ievirzi fotogrāfiju uzņemšanā konsultēja Latvijā pazīstamais fotomākslinieks Jānis Deinats, kurš vasarā brauca uz radošo nometni Ķesterciemā, lai runātu ar jauniešiem par fotogrāfiju uzņemšanas redzējumiem.

Izstāde  būs atvērta  1 mēnesi – līdz 26. maijam.

Sarma Freiberga
Fonda Nāc līdzās! vadītāja

Fotogrāfu kopbilde_Fotor

 

Fotoizstade_ES IERAUDZIJU_Fotor

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.