Interešu darbnīcas vasaras nometnē

Draudzes vasaras nometne “Iesākumā ir attiecības” notiks 28.–30. jūnijā Raiskuma pagasta “Ķečos”. Visu cilvēka dzīvi raksturo attiecības – ar vecākiem, draugiem, kolēģiem, ģimenes locekļiem un, beigu beigās, ar Dievu. Attiecības piešķir dzīvei noteiktu kvalitāti. Labas attiecības iedvesmo, atspirdzina, piešķir dzīvei jēgu. Nometnē mēģināsim izsekot līdzi attiecībām un savstarpējai komunikācijai visas dzīves garumā – no piedzimšanas līdz aiziešanas brīdim.

“Sports”
Sporta nodarbībās būs azartiskas un aizraujošas stafetes lieliem un maziem. Būs arī enerģiskas komandu spēles: basketbols, strītbols, volejbols, kā arī badmintons. Nodarbības vadīs profesionāla sporta skolotāja Kristīne Dzene.

“Vingrošana mieram un labsajūtai”
Praktiskā nodarbībā dalībnieki varēs apgūt ievadu ciguna pamatos – gan zināšanas, gan iemaņas. Praktizēsim elpošanu, vingrojumus un ādas aktīvo punktu masāžu. Nodarbībā iegūtās iemaņas varēs izmantot arī pēc nometnes, piemēram, ikdienas rīta rosmei. Vēlams ērts apģērbs kustībām un paklājiņš, pleds vai spilvens, uz kura apsēsties. Nodarbību vadīs Latvijas Austrumu vingrošanas asociācijas sertificēta ciguna un taidzi instruktore Zinta Miezaine.

“Akmeņu apgleznošanas darbnīca”
Apgleznoti akmeņi ir skaists un radošs izpausmes veids. Tos var apgleznot skaistumam, var  apgleznot, atspoguļojot to, kas guļ dvēseles dziļumos un gaida pacelšanos augšup. Var satikties, sajūtot otru un uzgleznot to, nododot otram kā velti vai paturēt sev kā skaistu piemiņu par šīs vasaras piedzīvojumu. Par akmeņu apgleznotājiem var kļūt gan bērni, gan  pieaugušie, gan iesācēji, gan profesionāli mākslinieki. Līdzi jāņem dažus gludus oļus – ne lielākus par plaukstu, kurus apgleznot! Nodarbību vadīs psiholoģe Ilona Beikmane.

“Papīra objektu darbnīca “Saviļņojošais kartons””
Modelēsim 3-dimensiju objektus izmantojot viļņotā kartona loksnes. Šis kartons, pateicoties savam “iekšējam saviļņojumam”, ir neparasti konstruktīvs un viegls materiāls, kas ļauj improvizēt ar ģeometriskām figūrām un meklēt labākas attiecības starp šķautnēm telpiskā ķermenī. Būs iespēja gan kopīgi veidot “Pitagora koku”, gan individuāli izpaust izdomu un māsliniecisko fantāziju. Nodarbību vadīs kartona konstrukciju entuziasts Aldans Milzarājs.

“Rotaļīgas komunikācijas nozīme ģimenē”
Kopā piedzīvosim pozitīvu, rotaļīgu attiecību pieredzi, lai ar iesaistīšanos spētu paaugstināt emocionālo elastību savstarpējās attiecībās. Klātesamības treniņš kā attiecību virzītājspēks, jo komunikācija ir ģimenes sistēmas asinsrite un veicina labsajūtu, ja tā tiek pozitīvi stimulēta. Viena diena – viena mazā dzīve. Darbnīca īpaši piemērota bērnu vecākiem. Nodarbību vadīs psiholoģe un psihoterapijas speciāliste Andrija Likova.

“Pašvērtība un veselīgas attiecības ar sevi”
Vai es drīkstu gūt panākumus? Vai esmu pietiekami vērtīgs attiecībām? Vai uzdrīkstēšanās un veiksme ir domāta man? Izmantojot asociatīvās metaforiskās kārtis, dalībniekiem būs iespēja iedziļināties savā iekšējā pasaulē, lai pētītu kas kavē virzīties uz vēlamo. Kā nonākt tur, kur vēl nekad neesi bijis, atklājot savu Terra Incognita (neatklāto teritoriju). Nodarbību vadīs psiholoģe un sertificēts profesionāls koučs Ieva Ostrovska.

“Es un man svarīgie cilvēki”
Attiecību analīze ar asociatīvo kāršu metodēm. Speciālās bilžu kārtis, kas tiks izmantotas meistarklasē, ir lielisks palīgs sarunām ar savu zemapziņu. MAK jeb metaforiski asociatīvās kārtis ir iecienītas visu veidu terapijās un konsultēšanā, kā lielisks palīglīdzeklis darbā ar ēnām. Dalībniekiem būs iespēja izbaudīt šīs metodes burvību un atbildēt uz sev svarīgiem jautājumiem, darbojoties speciālista vadībā. Nodarbību vadīs izaugsmes un attiecību konsultante, konfliktoloģe un koučs-mediators Sallija Burmeistere.

“Gongu meditācija”
Gongs ir sens un sakrāls meditatīvs instruments, kas gadu tūkstošiem izmantots, lai dziedinātu un harmonizētu ķermeni un garu, un vadītu cilvēku pretim dievišķās realitātes apjausmai savas būtības dziļumos. Gonga skaņas virstoņu mijiedarbības pamatā ir skaņas viļņu princips, tā vibrācijas atbilst Visuma frekvencēm un rezonē ar cilvēka organisma vibrācijām, atjaunojot tās sākotnējā līdzsvarā – harmonizējot abas smadzeņu puslodes, stabilizējot nervu sistēmu, aktivizējot jūtu centrus, veicinot reģenerācijas procesus. Gonga dziedinošās skaņas, kas iedarbojas psihofiziskā līmenī, palīdz gan relaksēties, ļaujoties peldei gonga skaņās, gan vada dziļā meditācijā.
Meditācija, iegremdējoties gonga skaņu vibrācijās, palīdz atlaist prāta un priekšstatu kontroli pār mūsu uztveri, atbrīvoties no nosprostojumiem fiziskajā, emocionālajā un psihiskajā līmenī, un mierpilni ļauties Dievišķajai Gudrībai un iekšējai transformācijai. Iegrimstot skaņā, ļaujoties gongu un citu intuitīvo instrumentu pavadībai, katram ir iespēja doties arvien dziļākā ceļojumā uz savu iekšējo centru.
Ieteicams ņemt līdzi paklājiņu, lai varētu atgulties un labāk izjust procesu. Nodarbību vadīs evaņģēliste, rekolekciju un svētceļojumu vadītāja, LKA docētāja, Linda Straume.

“Atstarotāju izgatavošanas darbnīca”
Darbnīcā būs iespēja izgatavot piekariņu-atstarotāju, kas būs pieliekams pie somas, apģērba vai velosipēda. Nodarbību vadīs māksliniece un draudzes darbnīcas “Visdārgākā pērle” vadītāja Imelde Podiņa.

PIETEIKTIES NOMETNEI

Atpakaļ uz nometnes sākuma lapu>>

NOMETNES DARBNiCAS 2019 (1)

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.