Sezonas noslēguma kontemplācijas diena

Ceturtdien, 19. maijā, plkst. 9.00 kontemplācijas diena Rīgas Lutera Draudzes namā cilvēkiem ar iepriekšēju meditācijas pieredzi. Pasākumā paredzētas mācītāja Induļa Paiča lekcijas un vairāki meditācijas cēlieni. Dalība par ziedojumiem.

Tā kā kontemplācijas dienas dalībnieku skaits ir ierobežots, lūdzam pieteikties iepriekš, aizpildot elektronisko pieteikšanās formu.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Dienas kārtība

Kontemplācijas dienas kārtība:

8.30  Ierašanās
9.00  Informācija par meditācijas praksi. Meditācija, 25 minūtes
10.00  Lekcija
11.00  Pārtraukums
11.30  Meditācija, 2 x 25 minūtes
12.30  Pusdienas
13.15  Lekcija
14.15  Pārtraukums
14.30  Meditācija, 2 x 25 minūtes
15.30  Pārtraukums
16.00  Sv. Vakarēdiena dievkalpojums
17.00  Meditācija, 25 minūtes
17.30  Nobeigums

Pasākuma norises dienā dalībnieki ir aicināti ierasties savlaicīgi un palikt pasākumā līdz tā beigām. Dalībnieku kavēšanās, prombūtne vai priekšlaicīga došanās prom rada nepatīkamus traucējumus pārējiem pasākuma dalībniekiem.

Praktiska informācija

Kontemplācijas dienā tās dalībnieki ievēro klusumu, nesarunājas. Pirms pasākuma izslēgtu mobilo tālruni nodod glabāšanā pasākuma organizatoriem. Dalībnieki aicināti ģērbieties ērtās, meditēšanai piemērotās drēbēs. Meditācijas telpā uzturas bez apaviem. Draudzes namā ir siltā grīda, tādēļ izplatīta prakse ir visas dienas laikā staigāt bez apaviem.

Meditācija notiek uz meditācijas paklājiņiem un spilveniem vai uz krēsliem.

Pasākuma dalībniekiem visas dienas laikā būs pieejams silts ūdens, tēja, kafija un saldumi. Ja vēlaties pamatīgāku ēdienu, lūdzu, paņemiet to līdzi.

Pārtraukumus starp meditācijas piegājieniem esat aicināti izmantot pārdomām, atpūtai vai vingrošanai. Vingrošanai būs atvēlēta atsevišķa telpa. Ja iespējams, paņemiet līdzi vingrošanas paklājiņu, uz kā starpbrīžos pavingrot vai atlaisties.

Kontemplācijas diena tiek organizēta un notiek par dalībnieku ziedojumiem. Dalībnieki parasti ziedo 40 – 70 eiro.

Sagatavošanās

Meditācijas prakse ir ļoti vienkārša, bet ne ļoti viegla garīgā prakse. Kontemplācijas dienā būs salīdzinoši liela meditācijas slodze, tādēļ līdz kontemplācijas dienai tās dalībnieki aicināti vingrināties un apmeklēt iknedēļas meditācijas nodarbības Rīgas Lutera Draudzes namā, lai ar atvērtu prātu, sirdi un ķermeni varētu pilnvērtīgi piedalīties garākā meditācijā.

Meditācijas nodarbības notiek Rīgas Lutera Draudzes namā, Torņakalna ielā 5, ceturtdienās plkst. 19.30 un sestdienās plkst. 8.00 un 19.30. Iepriekšēja pieteikšanās nodarbībām nav nepieciešama.

Dievkalpojums

Pēc pasākuma plkst. 18.00 dalībnieki aicināti uz kontemplatīvo dievkalpojumu Rīgas Lutera baznīcā.

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.