Līdz 14. janvārim draudzes mākslinieku izstāde

Aicinām uz Rīgas Lutera draudzes mākslinieku izstādi “Ko stāsta gleznas un mākslas darbu mazās formas mājas interjerā?” Jāņa Akuratera muzejā O. Vācieša ielā 6a.

Jānis Akuraters:
“Un klusās istabās es eju,
Mirdz eglīte, un gaisma māj,
Ap mani daudz ir mīļu seju
Un visas manas steigas stāj.”

Jāņa Akuratera muzeja tradīcija aicināt ciemos Rīgas Lutera draudzes māksliniekus ir saglabājusies arī pēc muzeja restaurācijas. 15 gadus šādas izstādes parasti notika vienā telpā – mājas Gaišajā salonā, taču tagad šajā salonā pilnībā atjaunots Jāņa Akuratera gleznu salona interjers un iekārtota dzejniekam piederējušo gleznu izstāde. Taču, tuvojas Ziemassvētki, un Akuratera ģimene, vienalga, kurā mājā tā dzīvoja, vienmēr tiem īpaši gatavojās, tāpat kā Jāņiem, Lieldienām, vai Pļaujas svētkiem. Tad pušķoja māju, šo to pārkārtoja citādi, saposa visu, spodrināja un izdaiļoja. Šīs tautas gadskārtu tradīcijas turpina arī Akuratera muzejs.
Nāk Ziemassvetki un arī šogad nāk mākslinieki ar saviem jaunākajiem darbiem. Tikai tagad viņi varēja izvēlēties atsevišķas vietas, plaknes, kādu galdiņu daudzās un dažādās telpās, kur svētku priekam novietot savu mākslas darbu. Un tā – Helmūta Āķa veidojumi metālā iekārtosies Ēdamistabā. Tekstilmāksliniece Liene Ratnika bija tik sajūsmināta par Akuratera Vannas istabu, ka iekāroja šo vietu saviem četriem mākslas darbiem – tekstīlijām. Viņai pievienojās arī Māras Kalnišķes keramikas darbi “Jūras rudzi”. Gleznotājai Baibai Ūlandei, (šī gada jubilāre!) Laimas Akurateres istabā tika atvēlēts muzeja molberts uz kura Baibas Ūlandes glezna ”Dzimšanas diena” sarunāsies ar tur esošajiem Laimas zīmējumiem, jeb ar Oskara Kalēja, Konrāda Ubāna un Hugo Grotusa darbiem. Tikai Vienu mēnesi pa Ziemssvētku laiku, šiem dažādu gadsimtu mākslas darbiem būs atļauts satikties, sarunāties, varbūt pat saprasties. Vai veidosies dialogs, atbildi zinās tikai apmeklētāji.

http://memorialiemuzeji.lv/muzeji/jana-akuratera-muzejs/

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.