2021.gadā Covid-19 ierobežojumu dēļ nodarbības un tikšanās nenotiek

 

 

Rīgas Lutera Draudzes centra darbnīca “Visdārgākā pērle” . Uz nodarbību aicināts ikviens, neatkarīgi no vecuma un pieredzes rokdarbos, lai iemācītos un radītu apsveikumu kartītes, pērļu eņģelīšus, telpu dekorus un citas skaistas lietas Diakonijas aprūpē esošo ģimeņu, Bērnu slimnīcas pacientu, Draudzes centra apmeklētāju un arī savam iepriecinājumam.

20170906_130758 20170906_145353

Projekts “Tinte un papīrs”

Sadarbībā ar Latvijas Samariešu apvienības sociālās aprūpes centru “Pārdaugava”, Rīgas Lutera draudzes radošo darbnīcu „Visdārgākā pērle” un nodibinājumu „Tabitas māja”  ir tapis projekts „Tinte un papīrs”.  Tā ietvaros ietvaros pansionāra iemītniekiem tiek organizētas dzīvesstāstu rakstīšanas un klausīšanās terapijas nodarbības, vēstuļu spēļu terapijas akcijas, kā arī radošās papīrlietu darbnīcas terapija.

Projekts tiek īstenots ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta līdzfinansējumu Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Vairāk>>

1_RDIKSD_RGB

 

 

Eņģeļu stāsts

11239414495_f4039ebfcb_kNelielās un krāsainās no stikla kristāliņiem darinātās eņģeļu figūriņas radās kā Lutera draudzes diakonijas Radošās darbnīcas “Visdārgākā pērle” iniciatīva, atsaucoties nepieciešamībai kaut ko skaistu un simbolisku uzdāvināt pēc kristībām vecākiem, kuru bērnu kristī Bērnu slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļās. Drīz vien šie eņģeļi kļuva par Intensīvās terapijas nodaļu ikdienu, jo tika dāvināti arī citiem vecākiem, kuru bērni ārstējas šajās nodaļās. Tie kalpoja un kalpo kā mazas cerības un ticības zīmes un atgādinājums par to Lielo mērogu, kurā notiek mūsu dzīves – lai cik tās būtu īsas vai garas. Šos eņģeļus vecāki ar leikoplastu pielīmē pie inkubatoriem jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā, tie guļ uz spilventiņa blakus bērniem, pamazām eņģeli atrod ceļus arī uz citām nodaļām pie katra, kura dzīvei ilgojas pēc atbalsta no Tā, kuram pieder visas lietas.

Pēc mēnešiem ilgā atveseļošanas procesa daudzi bērni šos eņģeļus turpina nēsāt kaklā, daudziem tie kļūst par izveseļošanās, atjaunošanās, dzīves pārmaiņas simbolu. Vecākiem, kuru bērni nomirst, šie eņģeļi atgādina, ka šajā ceļā bērni nav bijuši vieni, un bieži eņģeļus ieliek arī viņu zārciņos.