KĀ SAPRAST SEVI UN PIEŅEMT CITUS

Ar praktisku semināru “Kā saprast sevi un pieņemt citus, izmantojot personības tipa identifikatora instrumentu.” 11. janvārī no plkst. 10:00 līdz 18:00 Centrā cilvēka izaugsmei “Torņakalns” Rīgā, Torņakalna ielā 5 viesosies sertificēts MBTI praktiķis un treneris Reinis Zarāns.

Noteikti esat pamanījuši, ka ikdienā sarunājoties par vienu un to pašu tēmu mēdz rasties pārpratumi un konflikti, jo informācija tiek saprasta un interpretēta dažādos veidos. Atšķirīgais veidojas no kultūras, fiziskajiem un psiholoģiskajiem faktoriem. Sajauciet to ar atšķirīgu temperamentu, un nav brīnums, ka vienota izpratne un kopīga lēmumu pieņemšana ir izaicinājums. Maijersas-Brigsas tipu identifikators (MBTI) – zināmākais un uzticamākais personības vērtējums pasaulē nodrošina kopīgu izpratni un terminoloģiju par to, kā veidojam komunikāciju, domāšanu un socializāciju.

Pretstatā parastam personības testam, MBTI instruments rada konstruktīvu, elastīgu ietvaru, kas var tikt pielietots visās cilvēciskās mijiedarbības un personīgās attīstības jomās. MBTI atklāj to, kā mēs katrs raugāmies un mijiedarbojamies ar pasauli un citiem cilvēkiem, sniedzot ieskatu mūsu un apkārtējo dziļākajā motivācijā. Tas nodrošina stabilu pamatu mūsu katra personīgajai izaugsmei, kas ir personīgās efektivitātes pats pamats.

Seminārs būs vērtīgs ieguvums tiem, kas vēlas padziļināt izpratni par konfliktu rašanās cēloņiem profesionālajā un privātajā dzīvē un veidot personības tipā balstītu risinājumu. Kā attiekties pret sevi un citiem ar lielāku izpratni un pieņemšanu darbā un atpūtā.

Seminārā praktiski darbosimies par un ap sekojošām tēmām:
MBTI® kā instrumenta pamatā ir Junga teorija, ka šķietami nejaušas atšķirības dažādu cilvēku uzvedībā, patiesībā ir sistemātiskas un noturīgas. To nosaka iedzimta tendence izmantot divas prāta pamata funkcijas – uztveri un spriešanu, atšķirīgos veidos. Šī iemesla dēļ atšķiras arī cilvēku intereses, motivācija, uzvedība, attieksme un vērtības un mijiedarbības veids ar citiem – komunikācija, lēmumu pieņemšana, konfliktu risināšana, stresa vadīšana u.c.
Semināra dalībnieki MBTI® praktiķa pavadībā:
(Pirms semināra aizpilda MBTI anketu).
Iepazīstas ar instrumenta izcelsmi (K.G. Jungs).
Nosaka savu MBTI tipu trīs soļos.
Mācās par personības tipu un tā ietekmi uz komunikāciju un sadarbību pārī un komandā.
Mācās par sadarbību un konfliktiem starp dažādiem personību tipiem.
Mācās par stresa reakcijām, balstītām dažādos personības tipos.
Mācās par personības tipu un tā ietekmi uz lēmuma pieņemšanu.
Mācās par personības tipa attīstību un dinamiku visas dzīves laikā.
Apzinās katra personības tipa dziļāko motivāciju un tās ietekmi uz profesionālo un citām jomām.

Reinis Zarāns ir sertificēta psihometriskā instrumenta MBTI praktiķis. Vairāk kā 15 gadu pieredze pieaugušo kompetenču attīstībā, veidojot, vadot un palīdzot apgūt individuālās prasmes, lai nodrošinātu stabilus rezultātus biznesā. Reinis tic, ka tikai saprotot un pieņemot to, ka mēs esam atšķirīgi, spējam veiksmīgi veidot attiecības.
Seminārs dalībniekiem ar un bez priekšzināšanām.

Semināra norise 2020. gada 11. janvārī no plkst. 10:00 līdz 18:00.

Semināra dalības maksa vienam dalībniekam: EUR 100.00 (Cenā iekļauta oficiālā MBTI anketa 35EUR vērtībā ).
Ja esat Rīgas Lutera draudzes loceklis, dāvājam -10% atlaidi semināra maksai.
Cenā iekļautas tējas/kafijas pauzes, veselīgas uzkodas un pusdienas.

***

GONGU MEDITĀCIJA

Gongs ir tūkstošiem gadu sens un sakrāls meditatīvs instruments, kas jau izsenis izmantots, lai dziedinātu prātu un ķermeni.

Iegremdēšanās gongu dziedinošās skaņu vibrācijās palīdz sasniegt dziļu relaksāciju, atbrīvo prāta un priekšstatu kontroli pār mūsu uztveri un ļauj kļūt brīviem no nosprostojumiem fiziskajā, emocionālajā un psihiskajā līmenī, ļaujoties Dievišķajai Gudrībai, harmonizācijai un iekšējai transformācijai. Gongu meditācija ir dziļš personīgās transformācijas un garīgās izaugsmes avots.
Gonga skaņas virsotņu mijiedarbības pamatā ir skaņas viļņu princips; tā vibrācijas atbilst Visuma frekvencēm un rezonē ar cilvēka organisma vibrācijām, atjaunojot tās sākotnējā līdzsvarā. Gonga skaņas caurauž visu cilvēka ķermeni, piepildot katru ķermeņa šūniņu, pakāpeniski pārņemot cilvēka apziņu, līdz notiek dziļa dziedinoša relaksācija. Iegrimstot gongu skaņās, katram ir iespēja doties arvien dziļākā ceļojumā uz savu iekšējo centru. Gongu meditācijas laikā skaņas intensitāte vairākkārt plūstoši mainās no smalkas, nomierinošas un attīrošas līdz spēcīgai un enerģizējošai, ļaujot piedzīvot daudzpusīgu transformējošu apziņas ceļojumu.

Gongu skaņas ārstnieciskās un harmonizējošās iedarbības rezultātā tiek atgūta veselība un labsajūtu, vairojas prieks un enerģija, tiek atmodinātas iekšējās rezerves un radošums, stiprināta imūnsistēma un veicināta organisma pašatveseļošanās.

Linda Straume ir Latvijas Kultūras akadēmijas docētāja, tulkotāja, strādājusi LU Moderno valodu fakultātē, docējusi kursus Lutera akadēmijā un Starptautiskajā Tūrisma augstskolā, ir lektore kultūrvēstures un kultūru saskarsmes jomā. Linda ir Latvijas Sv.Jēkaba ceļa asociācijas (Camino Latvia) locekle, vairāk nekā 20 gadus vada svētceļojumus un tematiskus retrītus. Lindai ir daudzu gadu meditācijas pieredze.

Gongu spēli apguvusi pie gongu lielmeistara Dona Konro (Don Conreaux , ASV), Alicijas un Ričarda Eiliakas (Lietuva), meistarklasēs Vācijā. Vada gongu meditācijas un peldes gongu skaņās, ir skaņu grupas „Gongamus” dalībniece.

Nodarbības notiek no plkst. 19:00 līdz 21:00 Centrā cilvēka izaugsmei “Torņakalns” Rīgā, Torņakalna ielā 5.

Nodarbība paredzēta cilvēkiem ar un bez priekšzināšanām.

Lai ķermenis varētu pilnīgi atslābināties, gongu meditācija parasti notiek guļus. Lūgums līdzi ņemt paklājiņu un pledu, ar ko apsegties, kā arī nelielu spilventiņu pagalvim. Ja ir kādi veselības ierobežojumi, meditācijas laikā iespējams atrasties sēdus pozīcijā.

Dalības maksa nodarbībā vienam dalībniekam: EUR 15.00

***

EMOCIONĀLĀ INTELIĢENCE

Seminārs “Emocionālā inteliģence – pamats darba un personīgajās attiecībās” notiks 18. janvārī plkst. 10.00 – 16.00.

“Vienīgais, ko mēs pa īstam varam iedot otram, ir mūsu dzīves pieredze”, Juris Rubenis.

“Kopš laika, kad manas domas un emocijas ļoti spēcīgi varēja ietekmēt ikviena situācija, cilvēks vai notikums, ir pagājuši 10 gadi. Tas bija laiks, kurā ikdienas dzīvei, darbam, attiecībām ļoti traucēja gan pastāvīgas bailes un stress, gan dusmas, aizvainojums u.tml.”, saka Ilze. Cilvēkiem diezgan bieži nav viegli tikt galā ar savām emocijām, saprasties ar citiem, un tas novērojams gan ģimenēs un kolektīvos, gan sabiedrībā kopumā.

Ilze uzskata, ka tieši pateicoties spēcīgiem notikumiem savā dzīvē un zināšanām, kuras guva gan no cilvēkiem, gan grāmatām, ieguvusi visaptverošu pieredzi, kas devusi pamatu harmoniskām attiecībām ar sevi un citiem. Šī pieredze ir Emocionālā inteliģence – spēja vadīt savu dzīvi gan ar intelektu, gan emocijām, virzoties no iekšējiem konfliktiem un nemieriem uz harmoniju un mieru.

Iekšēji, novērtējot iegūtās iemaņas savas personīgās dzīves un darba praksē, Ilze juta vajadzību šajā vērtīgajā pieredzē dalīties ar citiem, lai ikvienam palīdzētu ieraudzīt ceļu uz harmoniskāku, apmierinātāku, miesā un garā veselīgāku dzīvi.
Pēdējos 5 gadus Ilze vada kursus veselības aprūpes speciālistiem, un arvien vairāk pārliecinās, ka informācija par Emocionālo inteliģenci tiek novērtēta. Cilvēkiem, attīstot sevī Emocionālo inteliģenci, daudz vieglāk kļūst vadīt savas emocijas, veidot saskarsmi ar citiem, samazināt nepatīkamo emociju klātesamību un vairot patīkamo emociju klātbūtni – mieru, prieku, gandarījumu u.tml.

Pagājušā gadā šis seminārs jau reiz notika, bija plaši apmeklēts, un iegūtā informācija – atzinīgi novērtēta.

Ja ir interese vairāk uzzināt par emociju vadīšanu, pašapziņas celšanu, komunikācijas spēju attīstīšanu un vēlies pavadīt laiku ar līdzīgi domājošiem, aicinām piedalīties šajā seminārā!

Ilze Sauškina ir Veselības zinātņu maģistrs, RSU SKMK pedagogs. Darba pieredze visu dzīvi ir bijusi saistīta ar cilvēku izglītošanu un palīdzēšanu. Ir strādājusi kā māsa slimnīcā, pamazām pārejot uz darbu tikai medicīnas koledžā. Studējot augstskolās Māszinības, vienmēr kā izvēles priekšmetus izvēlējās psiholoģiju, jo viņu vienmēr ir interesējušas norises cilvēka iekšējā pasaulē, kā arī cilvēku savstarpējās attiecības.

Seminārs dalībniekiem ar un bez priekšzināšanām.

Dalība seminārā par ziedojumiem, vēlamais minimālais ziedojums EUR 30.00.
Seminārā tiks piedāvātas kafijas/ tējas pauzes un veselīgas uzkodas, un siltas pusdienas.

***

KĀ SALĀGOT DARBU AR VESELĪBU

24. janvārī no plkst. 16.00 līdz 20.00 aicinām uz Kaspara Vendeļa lekciju “Kā salāgot darbu ar veselību” – par izdegšanu, par stresu, par to, kā balansēt starp darbu un citām svarīgajām lietām.

Uz lekciju ir aicināts ikviens, kas pavada savu darba dienu aktīvi strādājot, bet aizvien mazāk atliek laika pievērsties savas veselības un dzīves sakārtošanā ārpus darba. Ja teorētiski zini, ka vajadzētu domāt par veselību, bet praktiski tas kaut nedaudz ir novārtā, tad lekcija ir domāta Tev.

Tā kā darbs, naudas pelnīšana, un vispār sabiedrības vērtības lielā mērā veiksmes kritērijs ir ikdienas profesionālā nodarbošanās un karjeras sasniegumi, tad tas tiek izvirzīts par prioritāti. Ja veselība nav aktīvi prioritāšu sarakstā, tad veselība sāk bojāties.

Lekcija “Kā salāgot darbu ar veselību” ir balanss starp praktisku auditorijas iesaisti, vingrinājumu un uzdevumu demonstrācijas, kas mijas ar teorētisko zināšanu bāzi:
– Daži pamatprincipi, kā organizēt savu ikdienu, enerģiju un nodarbošanos.
– Atspēkots mīts par dzīve-darbs balansu (work-life balance).
– Vienas-minūtes jeb minimālie vingrinājumi, mentālie modeļi, kas kā darbojas minimāli efektīvais ieguldījums veselībā.
– Galvenie veselības bāzes principi (uzturs, miegs, nervu sistēma, imunitāte, kustības), ko integrēt profesionālā dzīvē maksimāliem rezultātiem + ilgdzīvošanas stratēģijas.
– Ikdienas uzdevumu, mērķu un vīziju definēšana (gada temata definēšana, vīziju planšetes veidošana, dienas plānošana).

Pēc lekcijas ikviens dalībnieks saņems daudzas konkrētas idejas un stratēģijas, lai radītu precīzu plānu, kā salāgot darbu ar veselību, lai turpmāk modernais augsta snieguma cilvēks iemācītos sasniegt karjeras mērķus un ambīcijas, neupurējot veselību un dzīves labsajūtu.

Kaspars Vendelis (http://www.kasparsvendelis.com) ir Restarts un BioHacking.LV dibinātājs, projekta “Kā dzīvot līdz 120” dalībnieks. Par sevi Kaspars saka: “Esmu 3 bērnu tēvs, man patīk gatavot ēst, nepatīk sūkt paklājus. Dažreiz nevajadzīgi uzcepos, bet rūdos un tieku tam pāri. Mans sapnis: kļūt par pasaules līmeņa spīkeri un uzstāties 10’000 cilvēkiem”.

Seminārs dalībniekiem ar un bez priekšzināšanām.

Semināra norise 24. janvārī no plkst. 16.00 līdz 20.00 Centrā cilvēka izaugsmei “Torņakalns” Rīgā, Torņakalna ielā 5.

Semināra dalības maksa vienam dalībniekam: EUR 30.00.
Rīgas Lutera draudzes locekļiem atlaide -10%, samaksa EUR 27.00

***

SAVA DZĪVES AICINĀJUMA MEKLĒJUMOS

Aicinām uz praktisku semināru “Sava dzīves aicinājuma meklējumos” 25. janvārī no plkst. 10.00 līdz 16.00, ko vadīs sertificēta Integrālā koučinga un drosmes trenere Agnija Šmite.

Vai Tevi ir pārņēmusi sajūta, ka tomēr kaut kas pietrūkst Tavā dzīvē un ka tā, kā ir, vairs nav īsti labi? Bet kā būt, vēl nezini? No vienas puses prāts saka, ka nav ko gausties, viss it kā būtu. No otras-  iekšējā sirds balss klusiņām kņudina un liek būt nemierā. Vai Tev šīs sajūtas šķiet pazīstamas?

Mēs katrs nonākam šādā “zupas” periodā, un ne vienu reizi vien savā dzīvē. Ko ar to iesākt un kā būt? Kā būt iekšēji drosmīgam un kā pārvarēt bailes? Mums šajā ķermenī un apziņā ir dota tikai viena dzīve un, cik drosmīgi un pilnīgi to dzīvosim, izvēle paliek mūsu ziņā. 

Šajā praktiskajā seminārā:
• Runāsim par drosmi dzīvot un Tu iegūsi praktiskas metodes, kā tikt galā ar bailēm un attīstīt savu iekšējo spēku
• Atklāsim, no kurienes rodas šie pārejas periodi un ko ar tiem iesākt
• Dalīsimies ar drosmes stāstiem un praktiskām receptēm, kas ļāvuši atrast savu sirds aicinājumu.

Semināru vadīs Agnija Smite, sertificēta Integrālā koučinga un drosmes trenere, kas palīdz cilvēkiem atvērt savus drosmes spārnus un tos pielietot ikdienā. Papildus apgūtajām profesionālajām zināšanām Integral Coaching Canada skolā, MBA un Latvijas Medicīnas Akadēmijā, Agnijai ir arī 20 gadu praktiskā pieredze cilvēku vadībā un uzņēmumu biznesa attīstībā, kas ļauj veiksmīgi strādāt ar klientiem gan individuāli, gan apmācību treniņos.

Dažas dalībnieku atsauksmes no Agnijas Šmites iepriekš vadītā semināra Centrā cilvēka izaugsmei “Torņakalns”:
“Agnijas sniegums ļoti sirsnīgs, personisks, pārdomāts, vērtīgs un man noderīgs materiāls.”
“Lieliski, iedvesmojoši un nav nekur citur jau dzirdēti.”
“Tik vienkārši par sarežģīto – izcili! Profesionāli! Paldies par drošo, atvērto vidi!”
“Ļoti iedvesmo Agnija kā personība, gaiša, guvu praktiskas idejas, kā atrast savu ceļu.”

Seminārs paredzēts dalībniekiem ar un bez priekšzināšanām.

Dalības maksa: EUR 65.00, Rīgas Lutera draudzes locekļiem  ar -10% atlaidi samaksa EUR 58.50.

Cenā iekļautas pusdienas, 2 kafijas/tējas pauzes un veselīgas uzkodas, kā arī bezmaksas auto stāvvieta.

***

TAIDZJI CJUAŅ NODARBĪBAS

Janvāra izskaņā Centrā cilvēka izaugsmei “Torņakalns” piedāvāsim regulāras Taidzji Cjuaņ nodarbības, ko vadīs pieredzējušais skolotājs Vitauts Virbicks.

Pirmā nodarbība notiks 30. janvārī no plkst. 18:30 līdz 20:30 Centrā cilvēka izaugsmei “Torņakalns” Rīgā, Torņakalna ielā 5.

Taidzji Cjuaņ (Lielo Iespēju Robežas dūre) ir viens no ķīniešu stiliem, kam ir daudzu gadsimtu sena vēsture, dažādu skolu un novirzienu. Mūsdienās šī senā cīņas māksla ir pazīstama arī kā efektīga atveseļošanās sistēma (ķīniešu ārstnieciskā vingrošana), kuras mērķis ir uzturēt un nostiprināt veselību. Taiczi Cjuaņ vienlīdz ir tuvcīņas sistēma, atveseļošanas un veselības uzturēšanas metode. Tāpēc var runāt par to, ka Taiczi Cjuaņ ir cilvēka harmoniskas un vienotas attīstības ceļš.

Nodarbībās var piedalīties dažāda vecuma un dažādas fiziskās sagatavotības vīrieši un sievietes, arī jaunieši, kas meklē savu pareizo dzīves ritmu, un cilvēki, kuru dzīvē jau sen par prioritāti ir kļuvis aktīvs un veselīgs dzīvesveids. Ikviens varēs atrast Taidzji Cjuaņ nodarbībās to, kas viņam ir tuvāks: vieniem tas ir sākums, lai iepazītu sevi un savas iespējas, bet citiem – tā ir ķermeņa attīstības forma un prāta nomierināšana, ko panāk, apgūstot šo seno ķīniešu mākslu. Cilvēks, kurš apguvis Taiczi Cjuaņ, pakāpeniski iegūst vērtīgāko, universālāko zināšanu, prasmju un iemaņu kopumu, kuras turpmāk plaši pielieto ikdienas dzīvē, sadzīvē, profesionālajā darbībā, saskarsmē, ekstremālu situāciju risināšanā. Iegūtās zināšanas ved pie vienota rezultāta – personības izaugsmes, fiziskas, psiholoģiskas attīstības un atveseļošanas.
Taiczi Cjuaņ apguve sākas lēnā, līdzenā tempā, ar pakāpenisku dinamikas un spēka ieguldīšanas palielinājumu, uzsvars tiek likts uz katras kustības izpildījuma kvalitāti, nevis uz jaunu formu apguves ātrumu. Tas ļauj uzsākt nodarbības dažāda vecuma cilvēkiem, tostarp arī ar zemu fiziskās sagatavotības līmeni.

Treniņa laikā sākumā notiek apcere, tiek attīrīta sirds un domas, koncentrēts gars, atslābināts ķermenis un domas. Velta uzmanību ķermeņa vertikālajam stāvoklim, kustībām pēc specifiskas trajektorijas, spirālveida sagriešanai, pārvietojumiem zemās stājās. Šāds treniņš paaugstina ķermeņa apakšējās daļas kustīgumu, tiek panākta galvas smadzeņu garozas un iekšējo orgānu cieša savstarpējā saikne, paaugstinās visas ķermeņa apakšējās daļas muskuļu elastība. Vēdera iekšējie orgāni, īpaši gūžu kaulu iekšā izvietotie orgāni, ar pašu masāžas un pašattīrīšanas palīdzību paaugstina savu funkcionalitāti. Uzmanības pievēršana elpošanas procesam palīdz atslābināt muskuļus, labi ietekmē nervu sistēmu.

Formas izpildījuma laikā harmonizējas smadzeņu darbība. Kādā veidā? Taiczi Cjuaņ kompleksi satur daudzas pietiekami sarežģītas kustības un pozas. Treniņa laikā cilvēks pastāvīgi koncentrējas uz kompleksa precīzas izpildes, un vismazākā atkāpe noved pie kļūdas. Šīs koncentrācijas rezultātā tiek panākts prāta un emocionālās jomas miers, kuru tik grūti sasniegt parastā dzīvē. Tādējādi, apvienojot iekšējo un ārējo darbu, var izārstēties no slimībām, saglabāt veselību, panākt ilgmūžību.
Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams ērts un komfortabls sporta apģērbs, vēlami apavi ar neslīdošu zoli.

Dalībniekiem tiek piedāvāts apgūst un attīstīt divus novirzienus:
1. 24 kustību komplekss, kas ir sastādīts ņemot par pamatu Taidzji Cjuaņ Jaņ stilu.
2. Astoņi brokādas gabali (Ba Duan Dzin) ciguna vingrinājumu komplekss.

Nodarbības vadīs Vitauts Virbicks – prakstizējošs psihologs (Mg.psych), Cigun vingrošanas instruktors ar vairāk kā 20 gadu pieredzi.
Nodarbības dalībniekiem ar un bez priekšzināšanām.