Citāds dievkalpojums – “Uzzied eņģeļu koks Torņakalnā”

Vasarsvētkos, svētdien, 15. maijā, plkst. 12.00 Rīgas Lutera baznīcā būs Citāds dievkalpojums “Uzzied eņģeļu koks Torņakalnā”. Citāds tādēļ, ka tas ir labdarības dievkalpojums ar koncertu, kurā piedalās pazīstami Latvijas mūziķi un ik gadu tajā vāc līdzekļus kādam sabiedriski nozīmīgam projektam. Šogad visi Vasarsvētkos gūtie ziedojumi tiks nodoti Bērnu paliatīvās aprūpes biedrībai, lai nodrošinātu garīgu un psiholoģisku atbalstu mājās 178 neizārstējami slimiem bērniem un viņu ģimenēm.

Print

Bērnu paliatīvā aprūpe nav ziņu virsrakstu izplatītākā tēma. Par smagi slimajiem bērniem visbiežāk mēs dzirdam tad, kad steidzami vajadzīgi līdzekļi, lai nopirktu dārgas zāles vai apmaksātu ārstēšanu un operācijas, kas Latvijā netiek nodrošinātas. Dzirdam tad, kad kāda bērna stāsts (negribas teikt – gadījums) kļuvis kliedzošs. Bet ir reizes, kad nekādas operācijas un zāles vairs nelīdz.

Paliatīvā aprūpe nozīmē palīdzību ne vien miesai, bet arī dvēselei. Tas ir garīgs un psiholoģisks atbalsts bērnam un viņa ģimenei situācijā, kad radikālas ārstēšanas iespējas ir izsmeltas un būtiska veselības uzlabošanās nav paredzama. Nereti tā ir arī pavadība pēdējā ceļā, un varbūt tieši tāpēc par paliatīvo aprūpi dzirdam tik maz – šie bērni mirst. Runāt par viņiem nozīmē atzīt nāvi un tās neizbēgamību.

Tomēr arī dzīves pēdējās dienas, lai cik to būtu, iespējams pavadīt kvalitatīvi, ar prieku un piedzīvojot mīlestību. Bērnam paliatīvā aprūpe nozīmē iespēju būt mājās, kopā ar mammu un tēti, brāļiem un māsām, nevis vakara pasakas vietā klausīties slimnīcas aparātu dūkoņā. Ģimenei tā ir drošības sajūta, ka grūtā brīdī kāds būs blakus un palīdzēs. Mēs vēlamies un aicinām arī jūs padarīt gaišāku to cilvēku dzīvi, kas saskārušies ar smagas slimības un nāves radītajiem izaicinājumiem!

Citādo dievkalpojumu muzikāli bagātinās Linda Leen, Intars Busulis, Evita Zālīte, Jānis Apeinis, Ainārs Paukšēns, Vineta Elksne, Abonementa orķestris, grupas “Jorspeis” un “Fine&Mellow”, Torņakalna slavēšanas grupa, Rīgas Lutera draudzes koris un bērnu ansamblis. Pēc dievkalpojuma svētki turpināsies baznīcas dārzā ar labdarības tirdziņiem, kuros varēs iegādāties stādus un grāmatas, ar kūku un stādu izsoli, eņģeļu spārnu darbnīcu, fotostūrīti u.c. Svinēsim Vasarsvētkus kopā!

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.