ČETRDESMIT DIENĀS LĪDZ ZIEMSVĒTKIEM. TRĪSPADSMITĀ DIENA.

ČETRDESMIT DIENĀS LĪDZ ZIEMSVĒTKIEM. AR APUSTUĻU TICĪBAS APLIECĪBU.
TRĪSPADSMITĀ DIENA. …UZ RADĪTĀJU.

Bībele vēstī, ka debesis un zemi ir uzbūvējis Dievs. Mēs gan sakām – radījis. Taču vārds “bara” nozīmē arī “uzbūvēt” – kā pēc kāda būvprojekta. Kad viss gatavs, Dievs vēl visu kārtīgi apskata un saka – ir labi, pieņemu savu darbu. Mūsdienu fizika gan to redz citādāk. Tā runā par daudzām iespējam, kas tiek realizētas tāpēc, ka citas iespējas ir palikušas nerealizētas. Evolūcija sastāv no daudzām šādām iespējām, kas ir varējušas īstenoties. No vienas iespējas attīstās cita, viena pēc otras, viena no citas. Un nav tāda iepriekš uzrakstīta plāna. Tāds nav arī mūsu katra dzīvei. Kādi mēs būsim tad, kad būsim pabeigti, “uzbūvēti” – tas ir noslēpums, Gara rasā tīts. Nezinu kā jums, bet man tomēr ir sajūta, ka manas dzīves “būvdarbi” turpinās. Un, ja tas tā ir ar mani, varbūt tā ir arī ar visu. Radīšana, kas notiek kā evolūcija. Radīšana, kas turpinās. Realitāte kā kaut kas, kas joprojām rodas, turpinās, būvējas. Dievs nevis rada lietas, bet dara tā, ka lietas rada lietas. Dievs ir radībā, visā dzīvajā kā visu dzīvu darošais Gars. Radība ir Viņa pirmā “Bībele”. Dievs nestāv tikai evolūcijas iesākumā, Viņš ir tās Iekštelpa. Bet varbūt Iekš-elpa. Kas zina…

Mācītājs Linards Rozentāls

unnamed (1)

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.