Centrs cilvēka izaugsmei TORŅAKALNS ir atklāts!

cci_subacs

Kā dzīvot autentisku dzīvi, saskaņā ar savu dziļāko, patieso būtību, rūpējoties par citiem šajā pasaulē un arī par pašu pasauli? Lai palīdzētu kopā meklēt atbildes uz šiem 21. gadsimta cilvēkam vissvarīgākajiem jautājumiem, 31. oktobrī Lutera draudzes namā Rīgā, Torņakalnā, atklāts Centrs cilvēka izaugsmei “Torņakalns”. Centrs ir sociālais uzņēmums, kura misija ir veicināt cilvēku vispusēju izaugsmi, tā sekmējot visas sabiedrības attīstību un briedumu kopumā.

Mēs vēlamies radīt vietu un telpu ikvienam, kur uzticamu līdzgaitnieku pavadībā mācīties kļūt par atvērtāku, patiesāku, līdzsvarotāku un mīlošāku cilvēku pašam pret sevi, citiem un pasauli kopumā. Latvijā un pasaulē atzīti teologi, filozofi, kouči, psihologi, terapeiti, grāmatu autori, treneri, meistari un skolotāji šeit dalīsies savās zināšanās un pieredzē, palīdzot apgūt daudzveidīgas prakses cilvēka emocionālās, intelektuālās, ķermeniskās un garīgās inteliģences attīstībai,” stāsta Centra cilvēka izaugsmei “Torņakalns” vadītāja Zane Kilbloka.

Klātesot vairākiem jaunatklātā personības izaugsmes centra pasniedzējiem – integrālajam koučam un līderības pasniedzējai Žanetei Dronei, Mag. theol. Kasparam Simanovičam, ģimenes psihoterapijas speciālistei Nansijai Lībietei, mācītājam, Latvijas Universitātes docentam Linardam Rozentālam, meditācijas skolotājai Dacei Putniņai, sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītājai Madarai Ūlandei, atklāšanas vakarā aizvadītas pirmās sarunas par to, cik šobrīd pasaulei vitāli nepieciešami ir vispusīgi attīstīti un nobrieduši cilvēki, un cik būtiska šajā procesā ir visu četru – emocionālās, intelektuālās, ķermeniskās un garīgās – inteliģenču attīstība. 

Dzīve ir viss, tikai ne skaidrība un prognozējamība par spīti mūsu centieniem to padarīt prognozējamu un drošu. No visām lielajām dilemmām, kas mums dotas, dzīve ir vislielākā. Kurš to var atrisināt? Tā ir mūsu izvēle – dzīvot vai tā pa īstam nemaz nedzīvot, kaut kā eksistēt. Un, ja esam izvēlējušies dzīvi dzīvot, mūsu priekšā ir dzīves spēles galds un rokās spēles kauliņi. Skumji, ka tik liela daļa mūsu tā arī nekad nesadūšojas tos mest, vai pat vēl skumjāk – pavada savu dzīvi, skatoties uz šo spēles galdu. Šis centrs ir stāsts mācīšanos dzīvot pilnasinīgi. Šī centra izveide nav kaut kas pabeigts. Tas ir process, kuram mēs kopā iesim cauri neskaidrībai, mācoties uzticēties un būt gataviem kļūdīties, bet vienlaikus iegūstot sajūtu, ka mēs dzīvojam vai vismaz mācāmies to darīt, lai pārvarētu trīs vislielākās plaisas, ko esam radījuši – plaisu starp sevi un īsto sevi, starp sevi un citiem cilvēkiem, starp sevi un pasauli,” atklāšanā uzsvēra viena no centra idejas autorēm un līderības pasniedzēja Žanete Drone.

Pirmās nodarbības Centrā cilvēka izaugsmei “Torņakalns” notiks jau 1. un 2. novembrī: lekcijā un meistarklasē “Kā dzīvot harmonijā ar savu patieso ES” šveiciešu garīgā skolotāja, rakstniece un dzena meistare Anna Gamma palīdzēs meklēt ceļu pie sevis, kas ļauj cilvēkam piepildīt viņa sūtību un piedzīvot ilgstošu laimi un iekšēju mieru.

###

Pirmās nodarbības Centrā cilvēka izaugsmei “Torņakalns” notika aizvadītā nedēļas nogalē, 1. un 2. novembrī, kad ar īpašu vieslekciju “Kā dzīvot harmonijā ar savu patieso ES” viesojās Eiropā labi pazīstamā psiholoģijas doktore, Lucernas institūta Zen&Leadership institūta vadītāja, kontemplācijas skolotāja, zen meistare, personības izaugsmes trenere un grāmatu autore Anna Gamma.

Šodienas cilvēkam ir ļoti svarīgi meklēt klusumu. Tas ir sarežģīti, jo, no vienas puses, mūsu maņas nemitīgi tiek pārsātinātas ar trokšņiem ārējā pasaulē, bet no otras puses, cilvēki izvairās palikt klusumā, jo viņiem ir bail no tā, ko viņi varētu ieraudzīt paši sevī. Taču saikni ar savu patieso esību nav iespējams atjaunot, neiepazīstot, neakceptējot un neintegrējot sevī sastaptās personības daļas. Mūsdienu cilvēkam ir svarīgi atjaunot saikni ar savu patieso esību un dzīvot no tās, jo pasaule kļūst aizvien kompleksāka un temps arvien straujāks. Dzīvošana no savas dziļākās, patiesās esības ir veids kā atrast stabilitāti pašam sevī šajos izaicinājumu pilnajos laikos”, saka Anna Gamma.

Seminārā Anna Gamma iepazīstināja dalībniekus ar pašas izstrādātu, iedarbīgu metodi, ar kuras palīdzību atrast ceļu uz patieso ES. Šis ceļš ļauj pacelt apziņā tās ēnā esošās personības daļas, kuras, Annas vārdiem izsakoties, “sēžas pie diriģenta pults”, vada mūs un aizšķērso ceļu uz mūsu īsto patību.Annas Gammas klātbūtnes spēks, viedums un meistarība pamatīgi sakustināja dalībnieku dziļumus, ļaujot pavirzīties katram savā ceļā uz priekšu.”Ir ārkārtīgi svarīgi, ka tiek veidotas šādas vietas kā šī, lai dotu cilvēkiem iespēju apzināties, kas viņš ir”, par Centra cilvēka izaugsmei “Torņakalns” izveidi saka Anna Gamma.Esam no sirds pateicīgi Annai Gammai par tik nozīmīgu atzinumu un spēka vārdiem.

 

 

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.