Akments jau novelts!

Pacēlušas acis, tās redzēja – akmens jau novelts. Bet tas bija ļoti liels. (Mk 16:4)

DSC_2045Dažos ietilpīgos tēlos evaņģēliju teksti liecina par Lieldienu nozīmi. Jēzus augšāmcelšanās ienesa radikālu pārmaiņu Viņa pirmo, tuvāko sekotāju dzīvēs. Kas tās ir par pārmaiņām un kā tās notiek?

Marka evaņģēlijs runā par katram cilvēkam pazīstamu pieredzi – tiem brīžiem dzīvē, kad pamostoties no rīta, sirdi pārņem nevis prieks un līksmība par jauno dienu, bet apziņu piepilda smacējošas vai biedējošas domas un sajūtas, kuras tiešām līdzinās smagam akmenim, kas nospiež sirdi un prātu. Akmens bija ļoti liels. Nereti tikai mēs paši aptveram, cik smagas ir iekšējās nastas, ko nesam: ievainojumi, slimība, trūkums, nesakārtotas attiecības, zaudēta uzticība. Katrs šajā sarakstā varam ierakstīt savus akmeņus, smagus, ļoti lielus. Varbūt citiem, kas skatās no malas, tas liekas tikai nieks, bet ne mums.

Lieldienu rīts sievietēm, kas aprakstītas evaņģēlijos, iesākas tieši šādās noskaņās. Tomēr gan viņas, gan mūs gaida pārsteigums! Mēs lasām: “Pacēlušas acis, tās redzēja – akmens jau novelts”. Cik savāds ir šis teksts! Viņas ir drūmu sajūtu pilnas, akmens spiež viņu sirdis. Bet izrādās – tas ir jau novelts!

Lieldienas vēstī par iespēju mums katram pacelt acis un sākt redzēt – vairāk un dziļāk par to, ko esam redzējuši līdz šim. Paceļot skatu augšup – pretī debesīm, nevis tikai mūsu neizkustināmajiem akmeņiem, var redzēt jaunu, citādu Realitāti. Akmens jau ir novelts. Risinājums jau pastāv. Es tikai to neesmu redzējis, un tāpēc mana sirds ir tik izmisusi.

Lieldienas vēstī par Dieva palīdzību un klātbūtni, kas maina mūsu dzīves. Tā ir iespēja mums katram celties augšā no savas nomāktības vai bezcerības un aptvert, redzēt sev līdzās To, kura klātbūtne visu maina. Kaut mēs nespējam iedomāties, kā akmens var tikt novelts, Dievam uz to ir atbilde. Viņa priekšā akmens jau ir novelts. Šajās dienās mēs mācāmies to redzēt, tā skatīties uz savu dzīvi, ka kļūst redzama Lieldienu uzvara!

Dievs mūs neatstāj vienus. Viņam ir risinājums mūsu problēmām. Tā ir šīs dienas vēsts. Steigsimies arī mēs uz to vietu, kur varam Viņu sastapt un piedzīvot Viņa spēku!

Priecīgus un Dieva klātbūtnes pilnus Kristus augšāmcelšanās svētkus!

mācītāji
Indulis Paičs
Juris Rubenis
Kaspars Simanovičs
Linards Rozentāls

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.