Aicinām atbalstīt Rīgas Lutera draudzes mācītājus

Mīļie draugi!
Mīļie Rīgas Lutera draudzes locekļi!

Pēc pagājušās nedēļas notikumiem, kad gavēņa priekšvakarā mācītājs Juris Rubenis atstāja amatu un ar bīskapu kolēģijas lēmumu pārtrauca savu 36 gadu kalpošanu Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, publiskajā telpā izskanējušas neskaitāmas versijas par notikušā iemesliem un iespējamajām sekām, ko šāds precedents var nest mums nākotnē.

Ir būtiski saprast, ka Juris Rubenis – mūsu draudzes ilggadējais mācītājs un viens no visu laiku izcilākajiem teologiem LELB vēsturē – nenolika krustu tāpat vien. Tas ir rezultāts mērķtiecīgai un apzinātai rīcībai no amata brāļu puses pēc Rubeņa grāmatas “Viņa un Viņš” izdošanas, nosodot autora izteiktās domas un uzskatus.

Juris Rubenis pēc notikušā publiski paudis: “Manā vērtību sistēmā nekas nav mainījies. Joprojām uzskatu par savas dzīves svarīgāko uzdevumu palikt garīgās izaugsmes ceļā, mācoties būt patiesākam, mīlošākam, drosmīgākam cilvēkam un palīdzēt šo ceļu atrast un tajā augt citiem cilvēkiem.”

Atbalstot šo nostādni – par baznīcu, kura palīdz katram cilvēkam garīgi nobriest un atrast savu ceļu –, mūsu mācītāji Kaspars Simanovičs, Indulis Paičs un Linards Rozentāls ir aktīvi iesaistījušies notikušā izgaismošanā. Žurnālisti vaicā, sociālo tīklu lietotāji komentē, kritizē, diskutē, pauž atbalstu un nožēlu, cilvēki tolerē un aicina uz rīcību… Tas prasa daudz un paņem daudz. Iespējams, šis ir tas brīdis, kad mums vairāk nekā jebkad agrāk ir jānostājas par saviem mācītājiem un jāpauž atbalsts. Ar vārdu, ar domām, ar pleca izjūtu un klātbūtni. Ar skaidru ideju, PAR ko mēs iestājamies.

Svētdien, 18. februārī, dievkalpojuma izskaņā, Rīgas Lutera draudzes priekšnieks Viesturs Kuļikovskis uzrunāja draudzes locekļus, nolasot savu PAR manifestu mācītāju atbalstam, kuru parakstīja vairums draudzes padomes locekļu un dievkalpojuma apmeklētāji. Zemāk publicēts pilns uzsaukuma teksts. Ikviens ir laipni aicināts pievienoties un parakstīt to, vai paust cita veida atbalstu mūsu mācītājiem!

Uzsaukums izdrukātā veidā parakstīšanai pieejams Draudzes centrā. Atbalstu varat paust arī elektroniskā veidā, nosūtot vēstuli uz par@luteradraudze.lv.

Paldies!

Atbalsts Rīgas Lutera draudzes mācītājiem

PAR ko iestājas Rīgas Lutera draudze?
PAR ko iestājas mācītāji Linards Rozentāls, Kaspars Simanovičs un Indulis Paičs?

PAR to, lai mūsu dzīves laikā mēs katrs kļūtu par patiesākiem cilvēkiem. Tas atvieglo dzīvi un padara mūs spēcīgākus. Nav jātērē enerģija, lai atcerētos melus.
PAR to, lai liekulība mūsos tiktu vairāk izgaismota.
PAR to, lai mēs mācītos ne tikai dzirdēt, bet arī sadzirdēt to, ko kāds vēlas mums pateikt.
PAR to, lai mēs mācītos saskatīt ne tikai to, kas virspusē, bet arī dziļāk. Lai mēs turpinātu mācīties.
PAR to, lai mēs kļūtu mīloši cilvēki, un tas ir ļoti izaicinoši, jo prasa mīlēt ne tikai tuvākos. Nenoliegšu, tas ir ļoti grūts jautājums. Bet sākumā ir labi kaut vai apzināties savu ierobežotību.

Ko man nozīmē TICĪBA?

TICĪBA man nozīmē ieklausīties, ko patiešām nozīmē Jēzus Kristus darītie brīnumi. Viņš dziedināja AKLOS, tos, kuri negribēja redzēt, un KURLOS, tos, kuri negribēja dzirdēt. Viņš iekustināja TIZLOS, kuri vairs negribēja iet uz priekšu un kuri labāk gulēja pie sava 19. gadsimtā (vai kādā citā laika posmā vēsturē) iestrēgušā dīķa uz savas saliekamās gultas. Un viņš runāja LĪDZĪBĀS – Viņš lika cilvēkiem domāt! Kristus ļoti konkrēti parādīja CEĻU UZ PRIEKŠU.

Lielākā kristīgās tradīcijas atziņa man ir TICĪBA, ka visas lietas beigsies labi. Tas atbrīvo. Tas ļauj iet uz priekšu.
TICĪBA man nenozīmē iestrēgšanu novecojušos konceptos un atteikšanos no zinātnes atklājumiem.
TICĪBA man nenozīmē pareizu galvas pieliekšanu pēc īstā vārda izteikšanas. Tā ir tikai forma, kura, ja tiek pazaudēta dziļāka jēga, pārvēršas par grotesku.

TICĪBA man ļauj atklāti skatīties uz priekšu. Daudzi kristīgās ticības sekotāji dažādos laikmetos ir bijuši pasaules attīstības dzinējspēks, un diemžēl nereti arī nonākuši savu ticības brāļu organizētajos sārtos. Tomēr VISS BŪS LABI, VISIEM BŪS LABI un VISAS LIETAS BEIGSIES LABI! Šie sārti parasti tikai signalizē par veco struktūru sabrukuma tuvošanos, jo citu pozitīvu argumentu vairs nav! Pāreja no vienas attīstības stadijas uz nākamo nekad nav viegla. Tā ir kā zemē iesēts sēklas grauds, kas tikai mirstot ļauj rasties kam jaunam.

Es skaidri redzu, ka šo ceļu konsekventi ievēro mūsu Rīgas Lutera draudzes mācītāji. Viņi kā saucēja balss tuksnesī mums teic – MAINIETIES! Viņi neklusē brīžos, kad redz netaisnību!
NETAISNĪBAS IZGAISMOŠANA NAV ŠĶELŠANA!
ATKLĀTA RUNĀŠANA UN SAVA VIEDOKĻA PAUŠANA NAV VIENOTĪBAS IZNĪCINĀŠANA!

Mēs Rīgas Lutera draudzē esam gatavi turpināt iet pa izaugsmes ceļu, pat, ja tas ietver grūtības.
Mēs atbalstām savus mācītājus šajā ceļā uz patiesākas vienotības radīšanu – tādas vienotības, kas spēj būt vienota arī dažādībā. Pasaulē ir visas varavīksnes krāsas, un neviena nav lieka. Tieši tur slēpjas pasaules skaistums. Visas varavīksnes krāsas kopā rada PATIESO GAISMU.

Esiet redzīgi!

Sirsnībā un vienotībā
Viesturs Kuļikovskis,
Rīgas Lutera draudzes priekšnieks

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.