Konflikti, noslēpumi, svētības – manā dzīvesstāstā un dzimtā. Psiholoģisks un garīgs darbs ar genogrammu

Genogrammas seminārs profesionāļiem – teologiem, psihologiem, psihoterapeitiem, koučiem, kapelāniem un ikvienam profesionālim, kura darbs ikdienā saistās ar psiholoģiska, sociāla un garīga atbalsta sniegšanu.

17. un 18. aprīlī Rīgas Lutera draudzes namā norisināsies seminārs par genogrammu, kuru vadīs teologs un mācītājs Andreāss Eberts (Vācija) un psihoterapeits Niklāss Tartlers (Vācija). Genogramma palīdz detalizēti ieraudzīt, kā ģimenes vairāku paaudžu lielākie notikumi un savstarpējās attiecības spēj ietekmēt cilvēku tagadnes uzvedību un ikdienu, un rast psiholoģiskus un garīgus risinājumus, lai atbrīvotos no pagātnes nospiedumiem. Semināra mērķis ir iemācīties genogrammas metodi un spēt to pielietot praksē. Seminārs tiks vadīts angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Semināra darba kārtība

  • Dalībnieku savstarpējā iepazīšanās: kāpēc es esmu šeit? Ko es gaidu/ceru no šī semināra?
  • Bibliskais un teoloģiskais ievads (Andreāss Eberts).
  • Psiholoģiskais ievads (Niklāss Tartlers).
  • Darbs grupās. Mērķis ir savas un citu grupas dalībnieku genogrammas netiesājošs izvērtējums, savas ģimenes sistēmas un dzimtas konfliktu, samezglojumu, svētību formulēšana mutiski. Grupas darbā saskatīto samezglojumu (viena vai divu) un svētību apzināšanās. Darbs grupās angļu vai latviešu valodā pēc izvēles.
  • Diskusijas.
  • Klusais laiks. Laiks pastaigām un simbolu meklēšanai, kas simbolizētu katra paša samezglojumus un svētības, lai tos īpašā dievkalpojumā nestu altāra kā transformācijas vietas priekšā.
  • Vienkāršs dievkalpojums ar svēto Vakarēdienu.
  • Novērtējums un nākamā soļa aptveršana.

Norises laiks: 17. aprīlī 15.00 – 20.00 un 18. aprīlī 10.00 – 17.00

Semināra dalības maksa: ziedojums EUR 70

Sagatavošanās semināram: Līdz semināra sākumam katram dalībniekam būs jāizveido sava dzīvesstāsta un dzimtas genogramma, kuru būs jāprezentē mazajās grupās. Informāciju par genogrammas sastādīšanu dalībnieki saņems 2 nedēļas pirms semināra sākuma.

Kontakti uzziņām: info@luteradraudze.lv, +371 29 150 499.

Ziņas par semināra vadītājiem

Andreāss Eberts (dz. 1952) ir plaši atzīta garīga autoritāte mūsdienu kontemplatīvā tradīcijā Eiropā un viens no 21. gadsimta kristietības spilgtiem pārstāvjiem. A. Eberts ir vācu luterāņu mācītājs un teologs, grāmatu un dziesmu tekstu autors, kopš 2004. gada Sv. Martina Garīgā centra vadītājs Minhenē. Semināru un retrītu par eneagrammu un iekšējo lūgšanu vadītājs daudzās Eiropas valstīs un ASV. Plašāk pazīstams kā grāmatas “Eneagramma. Deviņas dvēseles sejas” autors, ko izdevis kopā ar Ričardu Roru. Latvijā 2013. gadā vadījis retrītu par eneagrammas garīgumu “Elijas namā” un lasījis lekciju Rīgas Lutera draudzē.

Niklāss Tartlers (dz. 1968) ir psihoterapeits un ģimenes sistēmiskais terapeits, ķermeņa terapeits un sociālais pedagogs. Sniedz psihosociālo atbalstu ortopēdiskajā rehabilitācijā, konsultē rehabilitācijas, karjeras un psihosociālos jautājumos. Vada privātpraksi Minhenē. Kopš 2010. gada Sv. Martina Garīgajā centrā kopā ar A. Ebertu vada seminārus par dzīvesstāsta un dzimtas samezglojumu kristīgu dziedināšanu. Latvijā viesojas pirmo reizi.

Pieteikšanās

Dalībnieku grupa semināram ir nokomplektēta.

 

 

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.