Koncerts “Mūzika Adventa laikā”

7. decembrī plkst. 15.30 Rīgas Lutera baznīcā Latvijas Universitātes pūtēju orķestra un Latvijas izdevniecību jauktā kora “Burtnieks” koncerts “Mūzika Adventa laikā”.

Koncerta programmā iekļauta dažādu laikmetu un valstu komponistu mūzika, kora dziesmas, kā arī tradicionālas Ziemassvētku melodijas.

Koncertā piedalās Vita Rozēna (flauta) un Laria Carjkova (ērģeles). Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Latvijas Universitātes pūtēju orķestris izveidots 2008. gadā, apvienojot vairāk nekā 50 jauno mūziķu no dažādām Latvijas augstskolām un mūzikas skolām. Orķestra diriģents un dibinātājs ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asoc. profesors Jānis Puriņš. Kolektīvs regulāri piedalās dažādos festivālos, konkursos Latvijā arī Krievijā un Lietuvā, iegūstot godalgotās vietas, saņemot Grand Prix balvas. Orķestris ir arī šīs vasaras Dziesmu un Deju svētku pūtēju orķestru konkursa pirmās vietas ieguvējs visaugstākajā orķestru grūtības pakāpes grupā. Orķestris regulāri atskaņo arī populāro un džeza mūziku, iestudē solo koncertprogrammas. LU pūtēju orķestra programmas veido dažādu laikmetu un stilu mūzika. Tā repertuārā ir gan mūzikas klasiķu kā J. S. Baha, V. A. Mocarta, A. Vivaldi, gan arī latviešu autoru kā J. Karlsona, P. Butāna, R. Zaļupes u. c. skaņdarbi.

Latvijas izdevniecību jaukto kori “Burtnieks” 1989. gada 6. aprīlī dibināja izdevniecību Avots, Liesma, Latvijas Enciklopēdija un Zvaigzne darbinieki, viņu ģimenes locekļi un draugi. Kora mākslinieciskais vadītājs kopš dibināšanas brīža ir Egils Lipšāns. Koris dibināts kā izdevniecību darbinieku kolektīvs, bet laika gaitā tā sastāvs ir mainījies. Korī “Burtnieks” dzied dažādu profesiju pārstāvji.

Flautiste Vita Rozēna ir beigusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu Silvas Krašauskas-Krauzes flautas klasē, absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju docentes Ilonas Meijas vadībā un pašlaik maģistrantūras studijas apgūst pie emirētā profesora Viļņa Strautiņa. Kopā ar pūtēju orķestri Vita Rozēna atskaņos Mocarta Koncerta flautai ar orķestri KV 313 II un III daļas.

Ērģelniece Larisa Carjkova apguvusi klavierspēli Ludzas mūzikas skolā, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas koledžā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Kopš 2014. gada Larisa Carjkova ir Rīgas Lutera draudzes ērģelniece. Koncertā viņa atskaņos Aivara Kalēja krāšņo tokāti “Gods Dievam augstībā”.

Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.