Seminārs “Pašapziņa”

17., 18. un 20. jūnijā, plkst. 18.00 aicinām uz Induļa Paiča semināru “Pašapziņa”.

Pieteikšanās

Trīs dienu seminārs veltīts tematam, kas ir daudzu sasāpējušu un ieilgušu problēmu pamatā (gan individuālā, gan sabiedrības līmenī). Cilvēks ar zemu pašvērtības sajūtu neatrod sevī spēku un motivāciju censties savā dzīvē kaut ko mainīt. Vai es esmu tā vērts, lai būtu laimīgs? Vai esmu tā vērts, lai prasītu no citiem cilvēcīgu attieksmi, lai sarautu destruktīvas attiecības, lai meklētu kādu, kas patiešām mani spēj mīlēt un saprast?

Pašcieņas trūkums rada situācijas, kurās ilgstoši ļaujam sevi pazemot, ciešot paši un radot nopietnas problēmas citiem, kas ir no mums atkarīgi. Kristīgajā vidē pašapziņa tiek bieži jaukta ar lepnību vai iedomību un tāpēc noraidīta kā aplams garīgs stāvoklis, kaut gan patiesībā tas ir viens no galvenajiem Bībeles aicinājumiem: apzināties, kas mēs patiesībā esam – cik daudz mums ir dots un cik lielai jābūt mūsu drosmei un spēkam, risinot savus dzīves uzdevumus.

Kas ir pašapziņa, pašcieņa, pašvērtība? Kas rada pazeminātu pašapziņu? Kā tas izpaužas individuālajā un sabiedrības līmenī? Ko nozīmē “veselīga” pašcieņa? Ar ko tā atšķiras no lepnības? Kā cilvēks var veidot veselīgu pašapziņu? – šie un citi praktiski jautājumi būs tie, kam veltīsim uzmanību šajā trīs dienu seminārā.

Lekcijas

Seminārs notiek Rīgas Lutera draudzes namā, Torņakalna ielā 3/5, Rīgā.
Katru vakaru paredzēta lekcija un jautājumu – atbilžu daļa.

Pašapziņas un tās nozīme

Pirmajā lekcijā tiksim skaidrībā ar terminiem pašcieņa, pašapziņa, pašvērtība, nošķirsim pašapziņu no lepnības, izpratīsim tās nozīmi dažādās cilvēka dzīves jomās, parādīsim kā veselīga pašapziņa palīdz negaidītos veidos risināt savas dzīves problēmu.

Pašapziņas veidošanās

Otrais vakars būs veltīts tam, kā pašapziņa veidojas, kas tai palīdz, bet kas traucē. Runāsim par pašapziņas ciešo saikni ar mūsu pašsajūtu (fizisko un emocionālo labklājību), un par to, kā pašapziņu ietekmē citu cilvēku klātbūtne un attiecības ar viņiem. Mēģināsim atšifrēt mehānismus, kas pašapziņu ceļ vai gremdē.

Pašapziņas veidošanas ceļa karte

Trešajā dienā runāsim par konkrētiem soļiem, ko varam darīt, lai veidotu sevī un citos veselīgu pašapziņu. Metodes ietver gan fizisko, gan emocionālo, gan garīgo līmeni. Iezīmēsim ceļa karti procesam, kas var būt pietiekami ilgstošs, jo pašapziņa nav tikai viens konkrēts apziņas stāvoklis, bet drīzāk – noteikta pieeja dzīvei, kuru praktizējam visa mūža garumā.

Dalības maksa

Dalības maksa seminārā visām trim dienām – 20 Eur.
Dalības maksa vienai dienai – 10 Eur.
Samaksa uz vietas, pirms semināra.

Pieteikšanās

Pieteikšanās semināram:
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.