8. jūnijā – citāds dievkalpojums “Zvaigžņu bērni”

Zvaigžņu bērniVasarsvētkos, 8. jūnijā, plkst. 12.00 Rīgas Lutera baznīcā notiek Citāds dievkalpojums.

Šogad Citāds dievkalpojums ir veltīts zvaigžņu bērniem. Zvaigznes dara gaišākas nakts debesis un ceļu tumsā. Bērna nāve ir viena no tumšākajām pieredzēm, kas daudziem jāpiedzīvo.

Tā notiek un notiks – grūtniecība negaidīti pārtrūkst, bērni piedzimst pirms laika, nāk pasaulē jau miruši vai nodzīvo īsu brīdi. Taču viņi ir un vienmēr paliks gaidīti un mīlēti savu vecāku bērni. Viņu dzīve ir beigusies, bet tās nozīme vēl tikai top.

Koncertā piedalās:

  • Linda Leen
  • Renārs Kaupers
  • Intars Busulis
  • Aija Andrējeva
  • Jānis Apeinis
  • Kārlis Kazāks
  • grupa The Sound Poets
  • grupa Sus Dungo

Zvaigžņu bērni

Latvijā gadā vidēji 3300 bērniņu augšana mammas vēderā izbeidzas no vecākiem neatkarīgu iemeslu dēļ, no tiem 170 starp trešo un piekto grūtniecības mēnesi, savukārt 170 bērniņi piedzimst nedzīvi pēc sestā grūtniecības mēneša vai nomirst pirmajā nedēļā pēc dzimšanas.

Šī tēma ir emocionāli smaga, tāpēc par to ir grūti runāt, taču, ņemot vērā tās plašo aptveri – ļoti nepieciešami. Diemžēl likumos ir vairāki ierobežojumi, kas liedz daļai vecāku pienācīgi atvadīties no sava zaudētā bērna. Rīgas Lutera draudzes cilvēki kopā ar profesionāļiem, kuri ikdienā atbalsta bērnu zaudējušus vecākus, strādā, lai panāktu šīs tēmas nonākšanu sabiedrības dienaskārtībā un nepieciešamos likuma grozījumus.

Pavisam drīz taps arī dvēseļu dārzs Rīgas Lutera baznīcas teritorijā, virtuāls zvaigžņu jums vietnē www.dveseludarzs.lv, kurā vecāki un tuvinieki varēs iedegt gaismiņu sava zvaigžņu bērna piemiņai. Plānots arī izdot grāmatu, kas kalpos kā atbalsta resurss medicīnas personālam un citiem interesentiem, kā arī pašiem vecākiem. Tāpat iecerēts izstrādāt mācību programmu medicīniskajam personālam un izveidot atbalsta tīklu bērnu zaudējušiem vecākiem visā Latvijā.

Koncerts

Citāda dievkalpojuma koncertā piedalīsies sabiedrībā iemīļoti mūziķi – Linda Leen, Renārs Kaupers, Intars Busulis, Aija Andrējeva, Jānis Apeinis, grupa Sus Dungo un citi.

Pēc koncerta plānots iezīmēt dabā dvēseļu dārza atrašanās vietu baznīcas parkā un vākt līdzekļus tā izveidei dažādās labdarības aktivitātēs. Baznīcas parkā notiks izsole, varēs doties pa sajūtu taku, piedalīties radošās darbnīcās bērniem, darbosies bērnu grāmatu maiņas punkts un būs nobaudāmi dažādi gardumi un atspirdzinājumi.

Ziedojumi

Aicinām ikvienu piedalīties dievkalpojumā, koncertā un aktivitātēs pēc koncerta, lai atbalstītu Zvaigžņu bērnu piemiņas vietas izveidi Rīgas Lutera baznīcas dārzā. Ziedojumus Zvaigžņu bērnu piemiņas vietas izveidei var pārskaitīt arī Rīgas Lutera draudzei ar norādi Dvēseļu dārza izveidei.

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.