10. decembrī – dejas meditācija

Otrdien, 10. decembrī, plkst. 19.00 Rīgas Lutera draudzes centrā notiek teorētiski praktiska nodarbība “Dejas meditācija. Deja kā lūgšana”. Nodarbību vada Diāna Cērmane no sv. Jāzepa klostera.

Sv. Augustīns raksta: “Ak, cilvēk, ko gan tu iesāksi debesīs, kur eņģeļi dejos!” Cilvēks apzinās, ka pastāv saikne starp ķermeni un dvēseli. Caur sajūtu pieredzi cilvēks nonāk pie atziņas, ka viņš ir pasaules daļa, kustas vienā ritmā ar to un, ja izdodas, ķermenis nonāk harmonijā ar dvēseli. Deja un kustība veicina cilvēka garīguma un miesīguma apziņu, zīmju un simbolu veidā sekmējot cilvēka attiecības ar Dievu. Dejas meditācijas laikā mēs pārdomājam un apceram Svēto Rakstu un lūgšanu tekstus, konfrontējot tos ar savu dzīves pieredzi.

Uz nodarbību aicināts ikviens interesents ar vai bez priekšzināšanām. Iepriekšēja pieteikšanās uz nodarbību nav nepieciešama. Nodarbībā vēlams piedalīties ērtā, kustībai piemērotā apģērbā, bez ielas apaviem. Nodarbība notiek Draudzes centra lielajā zālē uz parketa grīdas.

Dejas meditāciju, 20. gadsimta 70. gados klusās lūgšanas pieredzes rezultātā izveidoja baletmeistars profesors Bernards Voziens (Bernhard Wosien, 1908–1986). Tā palīdz dejotājam ieiet klusumā, ved iekšējā vērīgumā un dvēseles sakopotībā, dejai kopā ar mūziku kļūstot par lūgšanu.

Plašāka informācija

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.