5. decembrī – kontemplācijas diena “Piedzimt no augšienes”

Ceturtdien, 2013. gada 5. decembrī Rīgas Lutera draudzes centrā notiek kontemplācijas dienas “Piedzimt no augšienes” pasākumi.

Šī kontemplācijas diena ir iecerēta kā mierīgs Adventa iesākums. Lekciju un pārdomu tēma ir saistīta ar Adventa laiku, dzimšanu un mūžīgo dzīvību. Vai mūžība ir tā pati mūsu dzīve, tikai drusku garāka vai tomēr tas ir kaut kas kvalitatīvi pilnīgi cits? Vai Ziemsvētkos svinam kādu dzimšanas dienu vai tomēr ievērojam pārveidotas personas dzimšanu mūsos? Kontemplācijas dienas lekcijās uzsvars ir vairāk likts uz prāta nomierināšanu un apziņas paplašināšanu.

Lekcijas vada mācītājs Indulis Paičs.

Pieteikšanās

Kontemplācijas dienā var piedalīties, iepriekš piesakoties. Kontemplācijas dienas pasākumi notiek par ziedojumiem.

Darba kārtība

9.00 Ierašanās
9.30 Ievadlekcija “Sirds atvēršana”
10.30 Informācija par meditācijas praksi
10.45 Meditācija, 25 minūtes
11.15 Lekcija “Kristus piedzimšana”
12.00 Meditācija, 2 x 25 minūtes
13.00 Pusdienas
13.45 Lekcija “Kā top cilvēks cilvēkā”
15.00 Meditācija 2 x 25 minūtes
16.00 Jautājumi un atbildes
17.00 Meditācija, 25 minūtes
17.30 Noslēgums

Dievkalpojums

Pēc lekcijām un meditācijas plkst. 18.00 kontemplācijas dienas dalībnieki ir aicināti uz dievkalpojumu Rīgas Lutera baznīcā.

Praktiska informācija

Visas kontemplācijas dienas laikā tās dalībnieki ievēro klusumu, nesarunājas un neizmanto mobilo tālruni. Ieteicams izslēgt mobilo tālruni un neņemt to līdzi ne lekcijās, ne meditācijā. Dalībnieki aicināti ģērbieties ērtās, meditēšanai piemērotās drēbēs. Meditācijas telpā uzturas bez apaviem. Izplatīta prakse ir visas dienas laikā staigāt bez apaviem.

Meditācija notiek uz meditācijas paklājiņiem un spilveniem vai arī uz krēsliem.

Pusdienās kontemplācijas dienas dalībnieki uzturā lieto veģetāru pārtiku. Pusdienas tiek organizētas visiem dalībniekiem kopīgas.

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.